Спеціальні потреби

Американським роботодавцям не вистачає висококваліфікованих кадрів


Вийти на вулиці учасників руху «Захопимо…» змусив розпач, викликаний економічною ситуацією в країні, зокрема високим рівнем безробіття. Здавалося б, в умовах коли понад 9% американців не мають роботи, працедавцям не складно заповнити існуючі вакансії. Однак, понад половина американських компаній скаржаться, що не можуть знайти людей на критично важливі позиції. Проблема в тому, що на ринку праці не вистачає висококваліфікованих кандидатів, які б відповідали сучасним вимогам.

За останні три роки пошук роботи для Дебори Прайор перетворився на заняття у повну зайнятість. За цей час Дебора закінчила університет, який свого часу покинула. Спробувала навіть відкрити власну справу. Однак постійного заробітку це не приносило. Жінка щодня надсилає своє резюме численним компаніям. Але її зусилля лишаються безрезультатними.

«Тобі приходить стандартна відповідь, де говориться, що працедавець отримав твої документи, а потім від них немає жодної чутки, так ніби твоє резюме зникло у безодні», – скаржиться Дебора.

Експерти кажуть, що сьогодні працедавці шукають людей зі спеціалізованими навичками і знанням комп’ютера.

«Досить багато людей є безробітними упродовж двох років, а деякі і більше. За цей час у бізнесі сталися великі зміни», – зазначає голова кадрового агентства Джеф Джерес.

Зміни, головним чином, стосуються нових технологій, на які переходять компанії, розширюючи відповідно вимоги до працівників. Це одна з причин, чому навіть в умовах високого безробіття, бізнес не може знайти потрібних людей.

Голова офісу кадрового агентства «ManpowerGroup» у Лос-Анджелесі Дженел Етчепер радить своїм клієнтам працювати над собою, аби не втрачати кваліфікацію:

«Тим, хто працює над собою у своїй ділянці і стежить за розвитком технологій, можна швидше підшукати роботу».

Утім, більшість шукачів праці не встигають за стрімким розвитком технологій. «ManpowerGroup» провела цього року соціологічні дослідження у 39 країнах. З’ясувалося, що у Сполучених Штатах 52% працедавців не можуть знайти кваліфікованих людей. У Японії, Індії та Бразилії ці показники ще вищі. Найгірша ситуація у сферах, що вимагають суто технічних знань.

Джатан Шах – директор компанії «QSC Audio» каже, що коли вони вирішили розширити підприємство, у них негайно виникла проблема з пошуками інженерів:

«Пошуки людей на деякі посади тривають від трьох місяців до року. Інколи це виснажує, бо думаєш, коли з’являється вакантне місце, люди починають звідусіль надсилати свої резюме. І це правда, резюме приходять, і їх багато, але нам потрібна конкретна людина для конкретної роботи».

У «ManpowerGroup» також помітили, коли компанії не можуть знайти потрібну людину, а посади залишаються вакантними, бізнес починає втрачати прибутки. У США це змушує деякі компанії іти на радикальні кроки.

«Ми бачимо, що компанії готові перевести своє виробництво у місця, де є більше професіоналів, а це дуже не звично», – каже Джеф.

Однак географічний переїзд бізнесу це великі затрати. Більшість працедавців тепер воліють спочатку підшукати талановиту людину, а відтак підготувати її до роботи.

XS
SM
MD
LG