Спеціальні потреби

США, ЄС та Великобританія виступили із заявами після того, як Росія запросила на захід в ООН Азарова та Царьова


Фото: 2 червня Постійне представництво Росії при ООН провело чергову зустріч у форматі Аррія, присвячену Євромайдану
Фото: 2 червня Постійне представництво Росії при ООН провело чергову зустріч у форматі Аррія, присвячену Євромайдану

Сполучені Штати Америки, Великобританія, Австралія, Нова Зеландія, Канада, Естонія, Україна та Грузія, а також Європейський союз вийшли з жорсткими заявами за підсумками неформального заходу у форматі Аррія, організованого 2 червня Постійним представництвом Росії при ООН «Обставини Майдану та їхні наслідки на Донбасі», до участі в якому були запрошені підсанкційні Микола Азаров та Олег Царьов.

«Російська Федерація провела в ООН неформальну зустріч за формулою Аррія для поширення неправдивого наративу про Україну та події, які відбулися в 2014 році. Ми шкодуємо про цю навмисну спробу відвернути увагу міжнародного співтовариства від дій Росії щодо дестабілізації ситуації, починаючи з 2014 року», - значиться в заяві ЄС.

У заяві США, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії, Канади, Естонії, України та Грузії, в свою чергу підкреслюється, що Росія запросила до участі в заході спікерів, які знаходяться під санкціями держав-член ООН за порушення суверенітету та територіальної цілісності України. «Революція гідності продемонструвала, як українці реалізували своє право на мирні зібрання, вимагаючи процвітаючої, демократичної та мирної України, відкидаючи вплив Москви. У відповідь Росія нахабно порушила міжнародні принципи, окупувавши Крим та розпочавши конфлікту на сході України, який продовжує донині», - значиться в документі.

Фото: Посолка США при ООН Лінда Томас-Грінфілд
Фото: Посолка США при ООН Лінда Томас-Грінфілд

США, Великобританія, Австралія, Нова Зеландія, Канада, Естонія, Україна та Грузія​ вчергове зазначили, що Росія є стороною, а не посередником конфлікту та закликали Москву негайно припинити свою агресію проти України, а також окупацію Криму і грубі порушення прав людини на півострові.

ЄС, у свою чергу, закликав Російську Федерацію негайно припинити розпалювання конфлікту, надаючи фінансову та військову підтримку збройним формуванням на сході України, а сторони конфлікту взяти конструктивну участь у перемовинах у Нормадському форматі, а також у Тристоронній контактній групі, щоб забезпечити повне виконання Мінських домовленостей та вирішити конфлікт мирним шляхом.

Заяви міжнародної спільноти – це відповідь на черговий неформальний захід у форматі Аррія, які можуть ініціювати члени Ради безпеки ООН, організований Постійний представництвом Росії при ООН «Обставини Майдану та їхні наслідки на Донбасі».

Серед спікерів заходу були колишній прем’єр-міністр часів правління Віктора Януковича – Микола Азаров, який перебуває під санкціями США, колишні депутати Олег Царьов, який також знаходиться під санкціями ЄС, та Володимир Олійник. Окрім цих одіозних представників влади Віктора Януковича у заході взяли участь британський фотограф Дін О`Браян та французька документалістка Анна-Лаура Боннел.

Захід бойкотувала низка впливових країн-членів Ради Безпеки, зокрема, США, Великобританія, Естонія та Норвегія. Як пояснив у ексклюзивному коментарі «Голосу Америки» Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, Сполучені Штати зайняли принципову позицію щодо цього заходу. Враховуючи зухвалу поведінку Російської федерації, яка запросила до участі підсанкційних Миколу Азарова та Олега Царьова, США вирішили бойкотувати захід.

«США вкотре довели свою принциповість та не лише відмовилися від участі, а й у співпраці з постійними представництвами України та Великобританії, підготували текст потужної заяви, яка поставила крапку у намагання Росії вчергове нав’язати світу свої фальшиві наративи», - додав Кислиця.

Він також відзначив, що перелік спікерів - черговий прояв цинізму Москви, яка розпочала це дійство одночасно з відкриттям Спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН проти корупції. «Хто ще в цю мить міг краще представити позицію Російської федерації на Аррії, аніж очільники корупційного уряду та депутати доби Януковича?» - звернув увагу постпред.

В той же час більшість країн, які долучилися до зустрічі, були чіткі у своїй підтримці України та її територіальної цілісності. До прикладу, представник Франції заявив, що він взяв участь у заході лише для того, аби вчергове заявити, що Росія зловживає своїм правом ініціювати ці неформальні зустрічі, та підтримати Україну та її суверенітет. Він додав, що Франція не підтримує наративи Росії та закликає Москву зупинити провокації, вивести війська зі сходу України, а також повернути Крим.

Нагадаємо, останнім часом Росія намагається активно використовувати формат Аррія у своїх пропагандистських цілях. Вона просто спамить Раду Безпеки та інтернет-простір цими зустрічами, нав’язуючи свою пропаганду та порядок денний. На останньому аналогічному заході, якій відбувся 5 травня, низка країн-членів Ради Безпеки виступили з жорсткими заявами щодо неприпустимості подібних дій з боку російського представництва.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Міністри країн НАТО провели наради у Брюсселі - головне

Студія Вашингтон. Міністри країн НАТО провели наради у Брюсселі - головне
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG