Спеціальні потреби

ООН: діяльність насильницьких екстремістських груп скерована особливо проти жінок


Нігерійські дівчата, викрадені екстремістами Боко Гарам
Нігерійські дівчата, викрадені екстремістами Боко Гарам

Угруповання Боко Гарам 14 серпня 2016 року оприлюднило відео дівчат, яких викрали з містечка Чібок в квітні 2014 року, на якому були ті, хто до цих пір вижив, кажучи, що інші загинули від авіаударів.

Збройні екстремістські і фундаменталістські групи у всьому світі все більше й більше руйнують права жінок і підривають успіхи, досягнуті в галузі гендерної рівності в останні роки, заявила у п’ятницю глава ООН з питань жінок Фумзіле Мламбо-Нгкука.

Екстремістські угруповання, від Боко Гарам в Нігерії до «Ісламської держави» в Іраку і Сирії, ведуть свої атаки проти основних прав жінок», – додала вона.

«Фундаменталісти мають проблеми з жінками. Вони є найжорстокішими стосовно жінок, – сказала Мламбо-Нгкука. – Фундаменталізм є основним тягарем для жінок, і це позбавляє жінок безпеки більше, ніж будь-що інше».

Виступаючи на засіданні Асоціації з прав жінок у процесі розвитку (AWID), вона сказала, що екстремісти посилили по всьому світу свої атаки проти груп, що ведуть кампанію для забезпечення гендерної рівності та захисту прав людини.

«Простір для демократичних рухів і демократичних цінностей у цілому скорочується, і тому простір для забезпечення гендерної рівності також скорочується», сказала Мламбо-Нгкука.

Вона навела приклад єзидів на півночі Іраку, де жінки і дівчата зазнають переслідувань з боку бойовиків «Ісламської держави. Джихадисти з особливою жорстокістю ставляться до жінок, включаючи ґвалтування та сексуальне рабство, сказала вона.

Вона також навела приклад жінок і дівчат в руках угруповання Боко Гарам, яке веде партизанську війну з метою викроїти ісламську державу на північному сході Нігерії. Дотепер це угруповання вбило близько 15 000 людей і спричинило переміщення понад двох мільйонів людей.

Чи не найвідомішою стала атака угруповання Боко Гарам в квітні 2014 року, під час якої бойвики викрали 276 дівчаток із середньої школи в населеному пункті Чібок, що в штаті Борно на північному сході Нігерії.

Близько 50 дівчат втекли в початковому етапі заворушень, але понад 200 були викрадені.

Правозахисні організації кажуть, що збройні релігійні екстремістські угруповання по всьому світу представляють величезну загрозу для жінок, заохочуючи до дитячих шлюбів, тримаючи дівчаток зі школи і практики калічення жіночих статевих органів, практики, з якою гуманітарії та інші організації боролися останніми роками.

«Насильство щодо жінок є однією з найбільших проблем, з якими стикаються жінки в усьому світі. Тип насильства може відрізнятися, але вплив на жінок однаковий», сказала Мламбо-Нгкука.

Дивіться також: Чи стануть Україна та Грузія членами НАТО

Чи стануть Україна та Грузія членами НАТО? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00
XS
SM
MD
LG