Спеціальні потреби

США, Британія, Латвія закликали Росію «стати на шлях миру»


Рада Безпеки ООН
Рада Безпеки ООН

В ООН застерігають про можливість «кримського» сценарію під час виборів у місцеві органи влади на окупованих територіях Донбасу наступного року.

Основними темами спеціального засідання Ради <езпеки ООН у п’ятницю стали нова ескалація насильства на Донбасі, гуманітарна ситуація в Криму і порушення Мінських домовленостей.

Постійний представник США в ООН Саманта Пауер закликала Росію «вибрати шлях миру».

Для цього, за її словами, Росія має «припинити щоденні порушення по лінії зіткнення, відвести важке озброєння від лінії фронту, відкрити доступ для ОБСЄ аж до кордону, а також забезпечити легітимні місцеві вибори на Донбасі».

«Проведення легітимних виборів - це ключ до того, щоб розблокувати ланцюг решти невиконаних пунктів Мінських угод, це також допоможе мирно реінтегрувати окуповані сепаратистами території в українську політичну та юридичну систему», - зазначила представник Сполучених Штатів.

Не лише перемир‘я необхідне для виконання мирних домовленостей, заявляє представник Великобританії в ООН Метью Райкрофт. Він наголошує на необхідності вжити колективних заходів для розмінування українських територій.

«Міни та інші вибухонебезпечні сліди війни продовжують завдавати втрат майже на щоденній основі. Пріоритетом має бути визначити їх місцеположення на мапі та погодити скоординований підхід до їх розмінування. І цього неможливо досягнути, поки тривають обстріли», - сказав Ройкрофт.

Закликаючи Росію до миру, представник Великобританії, серед іншого, сказав: «Є один член в Раді Безпеки зараз, вплив якого може покласти край збройним сутичкам, чий тиск міг би призвести до політичного вирішення кризи. Ми всі очікуємо, що Росія вживатиме всіх зусиль у цьому напрямку – і використовуючи вплив на сепаратистів, і вивівши своїх військових та техніку, які досі перебувають на українській території. … На жаль, наразі вплив Росії лише призводить до посилення напруги», - сказав Метью Райкрофт.

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, виступаючи у Раді Безпеки ООН, назвав Росією стороною конфлікту, яка несе відповідальність за посилення напруги.

Голова МЗС Литви висловив також занепокоєння спробами міжнародної спільноти переформатувати порядок виконання умов Мінських домовленостей і тим, що «тиск починають чинити на Київ, який і так виконує їх, а не на Росію і сепаратистів, які їх порушують».

«Санкції проти Росії у відповідь на нелегальну анексію Криму і свідому дестабілізацію України мають лишатися в силі до повного виконання Мінських домовленостей. Рада Безпеки ООН також несе за це відповідальність. Вона одноголосно підтримала цей пакет заходів з реалізації домовленостей, закладених у Мінських угодах, то ж має виконати свою обіцянку і вимагати повного їх виконання», - сказав Лінкявічус.

Головний дипломат Литви закликав міжнародну спільноту до активніших дій, щоб уникнути «кримського» сценарію під час виборів у місцеві органи влади на окупованих територіях, що заплановані на наступний рік.

Дивіться також: Що саме американці забов'язані зрозуміти про українців, пояснив гарвардський історик

Що саме американці забов'язані зрозуміти про українців, пояснив гарвардський історик. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:46 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG