Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН осудила сирійську атаку на турецьке місто


Рада Безпеки ООН осудила сирійську атаку на турецьке прикордонне місто, в результаті якої цього тижня там загинуло п’ятеро людей.

В оприлюдненій у четвер заяві Ради Безпеки ООН сказано, що інцидент «підкреслив серйозний вплив кризи в Сирії на безпеку її сусідів і на регіональний мир та стабільність». У заяві закликається уряд Сирії до припинення таких порушень міжнародного права і «повного пошанування суверенітету і територіальної цілісності» своїх сусідів.

У середу сирійські війська обстріляли житловий район турецького міста Акчакале. Загинули дві жінки і троє дітей. У відплату Туреччина обстріляла сирійські об’єкти, а парламент дав дозвіл провести військові операції поза кордонами країни, якщо це буде необхідним. Турецькі війська патрулюють прикордонний район.

Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що його країна не має наміру розпочинати війни, але готова захищати свої кордони і громадян.

Генеральний секретар Пан Гі Мун закликав усі сторони у регіоні до «максимальної стриманості» і «докласти до зусиль для знайдення політичної розв’язки».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG