Спеціальні потреби

ООН: Число загиблих в Україні перевищило 5 000 осіб


Представник Управління верховного комісара ООН з прав людини Руперт Колвілл
Представник Управління верховного комісара ООН з прав людини Руперт Колвілл

Число загиблих в ході конфлікту в Україні, який розпочався в квітні минулого року, офіційно перевищило 5 000 чоловік, а насправді може бути ще вище, заявило в п’ятницю Управління верховного комісара ООН з прав людини.

«Значна ескалація збройних дій призвела до того, що кількість загиблих становить вже 5 086 чоловік, і ми побоюємося, що реальна цифра може бути істотно вище», – відзначив офіційний представник Управління Руперт Колвілл на брифінгу в Женеві.

У число загиблих включені 262 людини, які були вбиті в ході зіткнень між українськими військами і проросійськими сепаратистами протягом останніх 9 днів, «найбільш кровопролитного періоду» з тих пір, як на початку вересня був введений режим припинення вогню, зазначив Колвілл.

Управління верховного комісара ООН у справах біженців також зазначає, що введені українським урядом нові правила ускладнюють доставку допомоги в зони конфлікту на сході країни і роблять життя вимушених переселенців ще важчим.

Тим часом лідер проросійських сепаратистів у Донецьку Олександр Захарченко заявив, що не збирається докладати зусиль для проведення нових мирних переговорів з Києвом, пообіцявши натомість взяти під контроль нові території на сході.

Російські ЗМІ цитують слова Захарченка, який у п’ятницю заявив, що його сили починають нову наступальну операцію, щоб розширити територію під їх контролем.

XS
SM
MD
LG