Спеціальні потреби

Комітет Генасамблеї ООН з прав людини засудив «тимчасову окупацію» Криму


Відповідну резолюція було ухвалено всупереч запереченням Росії

Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН, що займається правами людини, схвалив проект резолюції з критичною оцінкою становища з правами людини в окупованих Росією українських Автономній Республіці Крим і місті Севастополі.

Резолюція такаж підтверджує територіальну цілісність України, невизнання анексії Криму, закликає Росію надати безперешкодний доступ для міжднародного моніторингу.Росія закликала проголосувати проти резолюції, але вона була ухвалена 73 голосами «за» при 23 голосах «проти» і 76 тих, що утрималися. Деякі делегації взагалі не голосували.

Передбачається, що резолюція буде схвалена приблизно з такими ж результатами, коли вона буде винесена на розгляд Генеральної Асамблеї в грудні.

Проект резолюції засуджує зловживання та дискримінацію «відносно мешканців тимчасово окупованого Криму, включаючи кримських татар».Документ закликає Росію негайно припинити будь-які зловживання щодо мешканців Криму, включаючи «довільні затримання, тортури і інше жорстоке, негуманне або принизливе поводження, а також скасувати всі дискримінаційні закони».

Він також закликає Росію звільнити незаконно затриманих громадян України і дозволити культурним і релігійним організаціям відновити свою діяльність.

Документ також закликає Москву негайно скасувати рішення Верховного суду від 29 вересня, відповідно до якого Меджліс кримсько-татарського народу, орган самоврядування кримських татар, був оголошений екстремістською організацією і заборонений.

Голова Постійного представництва США при ООН Саманта Пауер назвала порушення прав людини в Криму російською владою «дійсно безсоромними».

«Російська влада змусили закритися єдину телестанцію, передачі якої звучать трьома мовами, якими розмовляють на півострові, - сказала вона. - Росія закрила кримчанам, які відмовилися від російського громадянства, доступ до робочих місць у державних установах, в освіті та системі охорони здоров'я. Принаймні 30 тисяч мешканців Криму, а можливо і набагато більше, втекли в інші райони України, побоюючись, що вони можуть стати мішенню для окупаційної влади через свою діяльність в якості політичних активістів або журналістів або через їх проукраїнські погляди. Інші просто зникли за обставин, які, за всіма ознаками, є політично мотивованими», - йдеться в заяві Пауер.

«США не сприймають спроб перекреслення кордонів силою в 21-му столітті: допустити такі дії - значить запрошувати до хаосу в міжнародній системі, - резюмувала Пауер. - США пишаються тим, що сьогодні не залишають народ України у відстоюванні його права на самовизначення і прав людини, і ми дякуємо іншим державам-членам організації, які сьогодні займають аналогічну позицію», - наголосила постійний представник США при ООН Саманта Пауер у своїй заяві з приводу ухвалення резолюції в справі Криму.

Дивіться також: Мустафа Джемілєв вірить у звільнення Криму, вважає це питанням часу

Мустафа Джемілєв вірить у звільнення Криму, вважає це питанням часу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:10 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG