Спеціальні потреби

НАТО: тренування українських пілотів не робить Альянс стороною конфлікту


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Брюсселі, 23 травня 2023 р. AP Photo/Virginia Mayo
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Брюсселі, 23 травня 2023 р. AP Photo/Virginia Mayo

Про те, що тренування українських пілотів на американських винищувачах F-16 вже розпочалось заявив верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель. Однак в ЗСУ кажуть, що поки триває підготовка до початку навчань. Про це в ефірі телемарафону сказав речник повітряних сил Юрій Ігнат.

За заявою Борреля, навчання триватимуть зокрема у Польщі

“Я радий, що нарешті в кількох країнах почалася підготовка пілотів для F-16, – цитує Борреля інформаційна агенція France-Presse. – Це займе час, але чим раніше, тим краще”. Про це Боррель говорив під час зустрічі міністрів оборони ЄС.

Водночас НАТО заявляє, що навчання українських пілотів на F-16 не робить Альянс стороною конфлікту.

“Підтримка України шляхом навчання пілотів на винищувачах F-16 не робить НАТО і союзників НАТО стороною конфлікту”, - сказав Столтенберг у вівторок.

Очільник Альянсу привітав рішення союзників розпочати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

“Це важливий крок, який частково дозволить нам на певному етапі доставити винищувачі, але також надішле дуже чіткий сигнал, що ми там на довгострокову перспективу”, — сказав він.

Столтенберг нагадав, що право на самооборону закріплено в Статуті ООН, а НАТО своєю чергою має право допомогти українцям захистити себе від агресивної війни Росії, не стаючи стороною конфлікту.

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила раніше, що до коаліції країн, які навчатимуть українських пілотів, долучено зусилля Данії, Бельгії, Великої Британії та інших.

Німеччина заявила, що не може долучитись до навчального процесу, бо не має літаків F-16, інформує видання Defense Post.

Як повідомляв Голос Америки, представники європейських країн, які зобов'язалися допомогти озброїти Україну бойовими літаками західного виробництва, кажуть, що після згоди США стосовно винищувачів F-16 вони активізували співпрацю щодо організації навчання українських пілотів, але про терміни постачання літаків ще не говорять.

На зустрічі міністрів оборони держав ЄС у Брюсселі 23 травня пріоритетним також назвали виконання європейської обіцянки забезпечити українську армію впродовж року мільйоном одиниць боєприпасів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG