Спеціальні потреби

Як українські поліцейські їздили до США переймати досвід американської поліції


Група українських поліцейських із Дніпра провела два тижні зі своїми колегами в американському Портланді аби подивитися, як працюють американські копи і перейняти досвід. Така програма діє не перший рік, і це частина зусиль Дніпра з реформування поліції. Найперше завдання - подолати корупцію у правоохоронних органах.

Це тренувальний центр поліції міста Портланд у штаті Орегон. Офіцер Ґофф проводить екскурсію для своїх українських колег із Дніпра. Українські копи не приховують емоцій, коли на складі зброї побачили радянську зброю, колись вилучену на американських вулицях.

Це вже третя поїздка українських поліцейських у рамках співпраці між містами Портланд та Дніпро. Правоохоронці вивчали роботу патрульних, детективів, прокурора, відвідували навчальні центри. Це частина зусиль з реформування правоохоронних органів України.

"Реформування поліції, заради якого ми сюди приїхали, це будування місцевої муніципальної поліції. Це дозволить нам побороти корупцію на 100 відсотків у поліції міста Дніпро", - каже заступник мера м. Дніпро Володимир Міллер.

Головне правило американських поліцейських у боротьбі з корупцією, яке засвоїли українці: "Ну, по-перше, напевне, зіро толеранс", - каже Міллер. "Zero Tolerance" з англійської – повне несприйняття.

Як українські поліцейські переймали досвід у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Заступник міського голови Дніпра з питань діяльності виконавчих органів міської ради Володимир Міллер головними викликом перед українською поліцією називає брак фінансування та бюрократію.

Міллер каже: "У нас поліція підпорядковується центральній владі, нас реформа децентралізації поліції майже не торкнулась. А оскільки децентралізації немає, це ще трохи ретроградний орган, яким важко управляти, дії та інтереси якого не зовсім відповідають інтересам громадян міста.

"Будування поліції в США, її взаємодія з громадянським суспільством вийшло на такий рівень, до якого нам ще напевне дуже далеко", вважає заступник мера м.Дніпро.

Далеко, але можливо – переконана офіцерка американської поліції Наташа Гансберґер.

"Корупція в Україні, на відміну від США, має дуже інакше значення та контекст. Я не кажу, що у нас не існує корупції в уряді, але що ми побачили, що в Україні напевне це більш домінуюча та системна проблема. Багато часу має пройти, щоб поліція відновилась і сформувала новий статус і довіру людей до себе. Щоб позбутися репутації старої системи. Але це неминуче станеться через політичні та соціальні зміни, які зараз відбуваються", - каже офіцерка поліції Портланда Наташа Гансберґер.

Що найбільше здивувало американських копів у розмові з колегами з України, так це складний і довгий процес отримання диплома офіцера поліції. "У них в Україні це більш тривалий процес, через який напевне складніше пройти, ніж у нас", - каже офіцер поліції Портланда Вільям Ґофф.

Американці зацікавлені в такому обміні досвідом. Кажуть, це допомагає їм зрозуміти іммігрантів. Зокрема, у Портладні, де російська мова є третьою найбільш поширеною.

"Чого ми навчились від наших колег із міста Дніпро, в Україні, що у нас дуже схожі виклики і перепони. Наприклад, довіра громадськості, хоча ми працюємо в різній культурній площині", - каже офіцерка поліції Портланду Наташа Гансберґер.

Після Орегону українська делегація вирушила у сусідній штат Вашингтон - для знайомства з тамтешніми поліцейськими.

Дивіться також: Ось як поліція Портланда навчилась відрізняти українців від росіян

Ось як поліція Портланда навчилась відрізняти українців від росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:01 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG