Спеціальні потреби

Україні бракує зброї, кажуть оглядачі, Зеленський називає затримки поставок “найбільшою трагедією війни”


Президент України Володимир Зеленський REUTERS/Valentyn Ogirenko
Президент України Володимир Зеленський REUTERS/Valentyn Ogirenko

Україні бракує зброї, у тому числі для укомплектування бригад новобранців.

Про це заявив вашингтонський Інститут вивчення війни (ISW), а також президент України Володимир Зеленський у інтерв'ю виданню Bloomberg.

“Україна вирішує свої проблеми з живою силою та формує кілька нових бригад, але затримка та недостатність поставок західної зброї, ймовірно, не дозволить їй озброїти всі ці нові бригади”, – інформують аналітики ISW.

Вони також наголосили, що своєчасна та відповідна безпекова допомога Заходу визначать коли та в якому обсязі українські сили зможуть здійснити контрнаступ у майбутньому.

А здатність України проводити значущі контрнаступальні операції у обраний нею час “має вирішальне значення для уникнення затягування війни”, наголошують у ISW.

На затримки зброї “поскаржився” і президент України Володимир Зеленський, пише видання Bloomberg, аналізуючи майже годинне інтерв’ю з президентом.

“У нас стоять бригади без зброї"

Про нестачу зброї Зеленський прокоментував:

“У нас стоять бригади без зброї. У нас стоїть резерв. У нас стоять 14 бригад які неукомплектовані, у яких немає відповідної зброї, про яку вже голосували, про яку говорили. Пакети повинні приходити, але вони йдуть, на жаль, повільно”.

Bloomberg цитує слова Зеленського про те, що сили Києва мають кращі позиції, ніж 3 місяці тому у контексті мобілізації, тому новий контрнаступ – це питання озброєння бригад.

Ми готові тоді, коли надходить зброя. Її сьогодні немає
Володимир Зеленський

“Ми хочемо контрнаступальні дії тоді, коли ми готові. Ми готові тоді, коли надходить зброя. Її сьогодні немає”, – сказав Зеленський.

“Це не патова ситуація, це проблемна ситуація. Проблему можна вирішити, якщо є бажання і є інструменти. У нас є бажання, а інструменти – не прийшли, як то кажуть”, – додав він про стан війни.

Зеленський високо оцінив пакет допомоги на суму 61 мільярд доларів, схвалений Конгресом США цього року — після шестимісячної затримки. Але додав, що обладнання надто довго потрапляє на фронт, пише Bloomberg.

“Це найбільша трагедія цієї війни, що між рішенням і реальним фактом у нас, на жаль, довгий, довгий, довгий шлях”, — сказав Зеленський.

В ході інтерв'ю український президент також сказав, що “потенційно готовий” зустрітися з Трампом, щоб почути пропозиції його команди і "не мати жодних сюрпризів, які можуть бути трагічними для України:

“Я хочу зрозуміти, що він має на увазі... Вони не можуть планувати моє життя і життя наших людей, і наших дітей”.

“Ми хочемо зрозуміти, чи будемо мати в листопаді потужну підтримку США чи залишимося самі”, – додав Зеленський.

Ще однією трагедію він назвав те, що до росіян потрапили термінали Starlink. "Отака вона, сучасна війна", — додав президент.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG