Спеціальні потреби

Українська буде єдиною державною мовою – Порошенко


Президент України Петро Порошенко знову наголошує, що єдиною державною мовою залишається українська мова.

«Єдиною державною мовою України була, є і буде українська мова», – сказав президент на зустрічі представників органів місцевого самоврядування й органів держвлади в Києві.

За його словами, децентралізація влади стосуватиметься і мовної, і культурної сфер.

«Місцеві громади матимуть повне право використовувати всі інші, зокрема російську мову, нарівні з українською», – наголосив глава держави.

За його словами, завтра у Верховній Раді України буде зареєстрований законопроект про внесення змін до Конституції стосовно децентралізації влади, який також буде спрямований до Венеціанської комісії Ради Європи.

«Ми хочемо змінити найближчу до народу місцеву владу, надавши самоврядуванню реальних повноважень, яких ще ніколи не знала система місцевого самоврядування в історії України», – сказав Порошенко. Він наголосив, що законопроект про внесення змін до Основного закону передбачає ліквідацію обласних і районних державних адміністрацій і запровадження посад представників президента. Також передбачається створення виконавчих комітетів місцевих рад, яким і будуть делеговані основні функції державної влади на місцях.

«На місцях залишиться значна частина податків, зібраних на території органу самоврядування», – сказав Порошенко.

Президент висловив сподівання, що Верховна Рада здатна ухвалити у першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції вже наступного тижня.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG