Спеціальні потреби

У Москві на шпилі сталінської «висотки» з’явився прапор України (оновлено)


Російська поліція висунула звинувачення у вандалізмі чотирьом учасникам акції протесту, які в середу вийшли на одну з московських висоток і встановили на її шпилі український прапор. Тепер їм загрожує тюремне ув'язнення терміном на три роки.

Активісти також зафарбували половину золотисто-жовтої зірки на шпилі блакитною фарбою, щоб та нагадувала національні кольори України.

Інцидент з прапором прокоментував український президент Петро Порошенко, який у вівторок планує зустрітися в Мінську з Володимиром Путіним і представниками ЄС, щоб обговорити українську кризу.

«Символічно, що напередодні Дня Незалежності в наші кольори розфарбували найбільшу висотку Москви», - заявив Порошенко у відеоролику, опублікованому на його сторінці в Facebook.

«Я вітаю українців», - сказав Порошенко, посміхнувшись.

Після арешту чотирьох учасників акції прапор був поспішно знятий з будівлі на Котельницькій набережній.

Нагадаємо, у соціальних мережах з'явилася фотографія, на якій зображений чоловік в альпіністському спорядженні, що стоїть на зірці з українським прапором, закріпленим на одному з її кінців. В одній руці він тримає мобільний телефон - судячи з усього, щоб зняти «СЕЛФІ».

За словами співробітника московської поліції, підозрювані - двоє чоловіків і дві жінки. Ніяких подробиць про арешт поки що не повідомляється.

Результати опитувань громадської думки вказують, що більшість росіян повністю підтримують політику президента Путіна встосовно України, хоча невелика частина населення вважає, що вона веде до ізоляції Росії.

XS
SM
MD
LG