Спеціальні потреби

Янукович заборонив розмови про союзну державу


Ідея повернення до державного союзу з Росією – не тема для дискусій. Про це заявив Віктор Янукович, підвівши риску під офіційним обговоренням скандальної пропозиції. Як сказав президент України, про таке можуть сперечатися політологи, експерти і вільна преса, однак представники влади мусять пам’ятати незаперечні істини:

«Є незаперечна істина – Україна незалежна суверенна держава. І про це написано в Основному Законі нашої держави».

Як він додав, «Є наступна істина – Україна активно інтегрується в Європейський Союз. І цей стратегічний напрям зафіксовано, у тому числі, й у моїх неодноразових заявах як Президента України. Я хотів би, щоб про це усі пам’ятали», – підкреслив глава держави у своїй заяві, оприлюдненій у четвер.

Відтепер ідея інтеграції в протилежному напрямку, обговорити яку пропонував віце-прем’єр Володимир Семиноженко, – табу для усіх урядовців без винятку.

«Чи існує право на дискусію з цього питання? Для мене як для президента – ні. Для усіх, хто представляє владу – ні. І це категорично», – наголосив Янукович.

Що ж до самого Семиноженка, то на думку президента, він не хоче назад до союзної держави з Росією, а просто неточно висловився.

«Я мав розмову на цю тему з віце-прем’єром Семиноженком. Без сумніву, Володимир Петрович розуміє і підтримує стратегічний напрям держави. І вся проблема полягає у не зовсім точному висловлюванні Семиноженка. Думаю, що віце-прем’єр повинен зважати на це і на майбутнє врахувати», – зауважив Янукович, запропонувавши вважати, що на цьому інцидент вичерпано.

Щоправда, призвідник інциденту вирішив за необхідне додати ще кілька слів від себе. Віце-прем’єр, який збурив суспільство провокаційною ідеєю, оголосив жертвою провокації самого себе.

«Прошу всі дискусії навколо обговорення саме реакції аудиторії програми [ток-шоу Шустер Live] щодо так званого союзу України, Росії і Білорусі вважати провокаційними», – заявив Семиноженко в п’ятницю. Як підкреслюється в заяві, поширеній його прес-службою, ці дискусії «не мають жодного відношення до політики президента і дій Кабінету міністрів».

У «нагнітанні й умисному загостренні цієї ситуації» віце-прем’єр звинуватив опозицію, яка, за його словами, намагається «штучно дестабілізувати діяльність уряду». «Вважаю таку позицію абсолютно неприпустимою», – обурився віце-прем’єр.

Нагадаємо: днями Семиноженко під час телевізійного ток-шоу Шустер Live висловив думку, що українці хочуть союзної держави з Росією і Білоруссю, і запропонував обговорити цю ідею. «Люди хочуть союзної держави, вони вірять, що це приведе до успіху країну»,– урядовець. У відповідь опозиція звинуватила Семиноженка у державній зраді, висунула вимогу звільнення його з посади, а від президента України зажадала пояснень.

Відео - найголовніше

Історія: Політичні гасла у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG