Спеціальні потреби

Медведєв прибув в Україну з дводенним візитом


Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв прибув в Україну з дводенним офіційним візитом – першим від часу його президентства. Програма візиту передбачає переговори з президентом України Віктором Януковичем та підписання низки міждержавних угод. Українська опозиція заявляє, що ці угоди можуть завдати шкоди національним інтересам України, та погрожує акціями протесту.

Літак Дмитра Медведєва приземлився у міжнародному аеропорту «Бориспіль» у 12:30 за київським часом. На українській землі високого гостя та московську урядову делегацію зустріли міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко та глава адміністрації президента України Сергій Льовочківн.

Зі своїм українським колегою Віктором Януковичем Дмитро Медведєв зустрівся вже у столичному Парку слави, де обидва президенти поклали вінки до могили Невідомого солдата та схилили голови перед пам`яттю жертв Голодомору в Україні. Пункт про відвідини меморіалу загиблим від Голодомору, обов`язковий за протоколом усіх офіційних візитів в Україну, залишився у графіку візиту російського президента, хоча сам графік змінювався багато разів упродовж кількох останніх днів.

З Парку слави глави держав вирушили на переговори в адміністрацію президента України. Про те, щоб зустрічі «у вузькому колі» ніщо не заважало, подбали заздалегідь. Міліція перегородила щитами в`їзд на вулицю Банкову та оточила автобусами зі співробітниками спецслужб. Посилені заходи безпеки було вжито через погрози опозиції влаштувати пікети. Задля комфорту високих переговірників постарався також суд. Напередодні, у суботу, Київський окружний адміністравний суд заборонив під час візиту президента Росії проводити протестні мітинги у центрі Києва.

Опозиція поки що підкорилась і чекає, які будуть підписані угоди. Як обіцяють у Комітеті захисту України, якщо нові домовленості виявляться новою поступкою Києва Москві, ніяке рішення суду опозиціонерів не зупинить. Вийти на вулицю опонентів Януковича може змусити, зокрема, ймовірна втрата частини Керченської протоки через підписання угод про делімітацію морського кордону. Про це заявив у понеділок член фракції НУ-НС Борис Тарасюк.

Разом з угодою про демаркацію кордонів, під час візиту президента Росії планується підписати п`ять міждержавних угод. Їх уряд анонсував напередодні, на настійливу вимогу опозиції. Втім, опозиціонери побоюються, що крім анонсованих домовленостей, деякі рішення будуть прийняті «експромтом». До цих побоювань приєднується дехто з експертів. Як вони припускають, навіть якщо підписані між сторонами документи виглядатимуть бездоганно, ризиковані з погляду національних інтересів рішення можуть міститися у додатках до цих угод, підписаних непублічно.

Наразі ж російський та український президенти, що зустрічаються вже всьоме, обмінялися люб»язностями. Дмитро Медведєв зізнався, що «скучив» за Києвом, і назвав «довгоочікуваним» свій візит в Україну.

А от Віктора Януковича у перший день візиту спіткав черговий конфуз. Коли глави держав покладали вінки у Парку слави, саме почалася сильна злива з градом. Важкий вінок із жовто-блакитною стрічкою, вочевидь, був погано прикріплений – поривом вітру він зірвався з місця і впав на президента Януковича, вдаривши його по голові. Показувати відео Януковича з вінком, за неофіційними повідомленнями тележурналістів, уже негласно заборонила президентська адміністрація.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG