Спеціальні потреби

Український фондовий ринок рекордно впав


Українські фондові біржі показали рекордне падіння – протягом п'ятниці індекси провідних торговельних майданчиків країни знизилися на понад 8%. Аналітики пов'язують падіння із аналогічними процесами на світових ринках, однак зазначають, що глибина здешевлення українських цінних паперів виявилася однією з найбільших у світі. Найбільше вартості втратили енергетичні компанії та металургійні комбінати. Деякі акції протягом торгівельної сесії подешевшали на 14-15%.

Оглядачі називають настрої інвесторів панічними і побоюються оголошення дефолту України, яка обтяжена зовнішніми і внутрішніми запозиченнями. В такій ситуації на фоні негативних новин з європейських майданчиків багато учасників ринку вирішили зафіксувати прибутки та інвестувати їх в інших країнах. Протягом минулого року український фондовий ринок виявився для інвесторів найприбутковішим в світі. Українські акції подорожчали майже вчетверо.

Попри проблеми на фондовому ринку, НБУ поки що вдається утримувати стабільність національної валюти. Нацбанк заявляє, що протягом місяця експортні надходження перевищили обсяги платежів за імпортними контрактами, що сприяло формуванню позитивного сальдо надходжень іноземної валюти. Відтак, пропозиція валюти стабільно перевищувала попит на неї. В такій ситуації НБУ вдалося наростити обсяги своїх міжародних резервів майже на 5%.

Напередодні про загрозу фінансовій стабільності країни попередила опозиція. Міністр фінансів опозиційного уряду Андрій Сенченко висловив прогноз про ймовірне знецінення гривні восени цього року. Стабільність на фінансовому ринку він назвав тимчасовою.

«Сьогоднішня начебто стабільність на валютному ринку дуже оманлива і дуже короткострокова. Уряд Азарова сьогодні робить усе, щоб ми вересень зустріли обвалом національної валюти і надзвичайним зростанням цін на всі споживчі товари та будь-які інші товари», – зазначив Сенченко.

Нинішню стабіність експерт пов'язує із притоком спекулятивного капіталу із закордону, який може залишити країну в будь-який час, що матиме неприємні наслідки для гривні.

Опозиція також критикує ухвалений парламентською більшісттю держбюджет. Мовляв, закладений у ньому дефіцит насправді сягає 170 мільярдів гривень і ймовірно покриватиметься за рахунок емісії. Темпи запозичень, які здійснює уряд пана Азарова, за підрахунками опозиції, втричі перевищує аналогічні показники в пікові місяці економічної кризи.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG