Спеціальні потреби

“Війна досі не закінчилася”, каже Україна в ООН, тому Мінські угоди "потрібно змінювати"


Напередодні обговорення ситуації на сході України під час генеральної асамблеї ООН у четвер 20 лютого український міністр закордонних справ заявив, що триваюча війна вказує на потребу змін у Мінських домовленостях, які “вичерпали себе”.

...Ми все ще не досягли миру. Тому ми вважаємо, що цей документ не просто можна, а потрібно змінювати, адже деякі його пункти реалізувати неможливо.
Вадим Пристайко

Вадим Пристайко наголосив “Голосу Америки” у Нью-Йорку на важливості міжнародних установ, де менші країни світу, за його словами, повинні мати можливість захищати себе.

“Війна триває, і ми не можемо дозволити, щоб Росія, яка розпочала її, легко відійшла від неї. Ми хочемо, щоб усі члени ООН нагадали своїм урядам, що війна все ще не закінчилася, а Україна потребує допомоги та підтримки”, - сказав Пристайко.

Напередодні дебатів міністр розмовляв з представниками Франції та Німеччини і сказав, що “українська сторона розраховує на підтримку країн-союзників”.

Пристайко в інтерв’ю також підтвердив, що Україна працює над новою редакцією Мінських домовленостей, хоча Росія публічно виступає проти внесення змін.

Міністр вказав, що домовленості мали бути виконані ще 2015-го року.

«Зараз 20-тий - ми все ще не досягли миру. Тому ми вважаємо, що цей документ не просто можна, а потрібно змінювати, адже деякі його пункти реалізувати неможливо”, - сказав український представник.

Вадим Пристайко повідомив, що українська сторона зараз працює над тим, “щоб змусити усіх учасників погодитися, що Мінські домовленості вичерпали себе і потребують змін”.

Український міністр вказував, що деякі зміни в Мінські угоди вже внесені, зокрема “формула Штайнмаєра й розведення сил” і підкреслив, що “Росія проти цих дій не заперечувала”.

За словами Пристайка “напевно, з часом буде згенеровано новий документ, який буде простіше виконати та досягти результатів”.

Єдиним частковим досягненням мінського процесу міністр назвав обміни полоненими та в’язнями між Україною та Росією.

Він повідомив журналістам, що зараз тривають приготування до нового обміну, в межах якого Росія має відпустити близько 200 осіб.

Це за словами Пристайка буде завершенням процесу обміну за принципом “усіх на усіх”.

Стосовно ключового положення мінських угод, які передбачають проведення місцевих виборів на окупованих територіях, міністр підтвердив приготування до можливої дати у жовтні цього року.

При цьому він сказав, що Україна наполягає, що вибори не можна буде проводити без українського контролю над кордоном з Росією.

Дивіться також: Як відбирають і навчають собак-поводирів

Як відбирають і навчають собак-поводирів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

XS
SM
MD
LG