Спеціальні потреби

Українська влада обманює виборців – конгресмен США


Не можна приймати рішення, яке потім неможливо змінити, всупереч єдиному демократично виявленому бажанню людей
Україна вийшла не лише на перші шпальти газет, але й стала предметом жвавих дискусій у вашингтонському політикумі. Минулого тижня у Конгресі США з’явилось зразу декілька листів і проектів резолюцій у підтримку України і з закликом не застосування сили проти мирного Євромайдану.

Сенатори Джон Маккейн та Ричард Мерфі, які представляють республіканців та демократів у Сенат, не всидівши у стінах Конгресу, відбули на київський Євромайдан, щоб висловити підтримку США українцям. Їх колеги у Конгресі також не сиділи склавши руки. «Голосу Америки» вдалось поговорити з одним з авторів листа 14 конгресменів до президента Барака Обами Бредом Шерманом.

Виступаючи на морозному Майдані у Києві впливовий сенатор-республіканець, колишній кандидат на посаду президента США Джон Маккейн пообіцяв, що Конгрес одноголосно ухвалить резолюцію про застосування персональних санкцій проти українських посадовців винних у порушенні прав людини, якщо влада застосує силу проти демонстрантів.

Як уряд, так і законодавці США в один голос попереджають про це владу в Україні, зазначив конгресмен Шерман:

«Члени Конгресу Сполучених Штатів занепокоєні тим, що зараз відбувається в Києві, і загалом в Україні. Ми бачимо мирні демонстрації, які просять уряд зробити те, заради чого цей уряд обирався. Натомість, уряд повернуся до Москви, щоб підписати договір, після якого підписання угоди з ЄС буде неможливим. Але ж саме за угоду з ЄС голосував український народ. Ми хочемо переконатися, що право людей на протест захищене, а це критично важливе рішення для України приймається демократичним шляхом».
Ми бачимо мирні демонстрації, які просять уряд зробити те, заради чого цей уряд обирався. Натомість, уряд повернуся до Москви...
Бред Шерман, конгресмен США

Американський законодавець також наголосив, що США та Європа розуміють геополітичну вагомість України. Вони також стурбовані тим, що українська влада обманює своїх виборців:

«Україна - це важлива частина світу з населенням у майже 50 мільйонів. Країна, яка намагається закріпити демократію. Країна, де відбувається серйозна дискусія щодо шляху розвитку. Ми не повинні вважати, що кожна людина в Україні хоче зближення із Заходом.

Є й такі, що віддають перевагу східному напрямку. Але, якби виборчою платформою Януковича були гасла: я полечу в Москву, я приєднаюся до Митного союзу тоді його теперішні рішення були б виправданими. Але насправді ж він балотувався з гаслами євроінтеграції, а тепер він повертається обличчям на Схід. Це занадто важливе рішення, щоб обманювати виборців».

Конгресмен Шерман від імені своїх колег-американських законодавців передав послання президенту Януковичу:

"Поважайте закон. Поважайте право людей мирно протестувати. І якщо Ви приймаєте рішення конституційної ваги, стосовно того куди рухатися Україні, Ви повинні або виконувати обіцяне на виборах, або знайти шлях проконсультуватися з людьми стосовно нового шляху".

"Це складне рішення для України. Але у цій ситуації, як з одруженням, неможливо одружитися одразу на двох жінках, треба вибрати одну. Україна мусить прийняти рішення демократичним шляхом. І тут не можна приймати рішення, яке потім неможливо змінити, всупереч єдиному демократично виявленому бажанню людей", - каже конгресмен Бред Шерман.


Відео - найголовніше

Десяті роковини трагедії МН17. Наслідки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:22 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG