Спеціальні потреби

Флеш-моб до Дня Соборності Ukraine United


Українці світу відзначають День Собороності. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

Українці світу відзначають День Собороності. Відео

Сьогодні, 22 січня, Україна відзначає День Соборності. У цей день далекого 1919 року возз’єдналися Схід і Захід в особі УНР та ЗУНР. Після потрясінь останніх років Соборність для українців – не просто дата в підручнику історії. Єдина та неподільна країна сприймається як величезна цінність, оплачена тисячами життів. Відзначаючи День Соборності, молодь у Києві та Харкові утворила традиційний «живий ланцюг», поєднавши лівий і правий береги Дніпра. Серед інших святкових акцій, відбувся також міжнародний флеш-моб Ukraine United – «Україна єдина». Його учасники, що зібрались на Софійській площі, стверджують, що цей день єднає українців не лише в Україні. Повідомляють наші київські кореспонденти.

«Це фотографія моєї тестьової з Австралії. Їй 90 років».

Австралійський українець Ярослав Дума спеціально на День Соборності приїхав до Києва і привіз фотографію своєї дев’яносторічної тещі. В такий спосіб обоє долучились до міжнародного флеш-мобу «Україна єдина». Він говорить:

«До незалежності України, до 91 року, День Соборності 22 січня святкували по цілій діаспорі. І сьогодні українська діаспора по цілому світі далі єднається з Україною, щоб вона була сильна і потужна».

Взяти в руки постер з гаслом «Україна єдина» і зробити селфі. На цей заклик міжнародного флеш-мобу відгукнулося понад 60 країн, надійшло майже 8 тисяч фотографій. На знімках – хлопці у вишиванках на тлі хмарочосів Чикаго, група депутатів Європейського парламенту, консул України у Мексиці. Африка, Швейцарія, окупований Крим. Своє селфі надіслала навіть полонена у Росії льотчиця Надія Савченко.

«Усі зображені на цих фотографіях це є прихильники єдності України, прихильники її соборності», – кажуть учасники акції на Софійській площі. Міжнародний флеш-моб зініціювали молодіжні організації Світового конгресу українців. Цей день поєднав українців не лише по обидва береги Дніпра.

Говорить директор гуманітарних ініціатив СКУ Уляна Супрун:

«...Показати, що Україна єдина. Не лише Схід і Захід, а також діаспора єдина з Україною. Маємо наших гостей з Канади, з Австралії, з Франції – сьогодні приїхали сюди, щоб підтримати Україну в День Соборності».

Дивіться також: Окуповані території мають бути інтегровані до України, а не просто повернуті - експерт

Окуповані території мають бути інтегровані до України, а не просто повернуті - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:53 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG