Спеціальні потреби

Турчинова допитали в СБУ


Турчинова допитали в СБУ
Турчинова допитали в СБУ

Екс-глава СБУ Олександр Турчинов прийшов на допит у відомство, яке колись очолював. Провівши у середу зранку 2 години наодинці зі слідчим, опозиційний політик під стінами СБУ поспілкувався з журналістами. Турчинов розповів, що його допитували як свідка у справі газу РосУкрЕенерго. Опозиціонер висловив обурення тим, що Служба безпеки сьогодні займається, як було сказано, «замовними справами».

«Шкода, що замість того щоб розслідувати корупцію, пов’язану з високопосадовцями, які фактично віддають державні ресурси компанії РосУкрЕнерго і є реально співвласниками цієї компанії, розслідується справа проти державних посадовців, які захищали інтереси України», – заявив Турчинов.

Екс-урядовець стверджує також, що з’явився на допит з власної ініціативи. Як він розповів журналістам, у понеділок до нього додому приходили працівники СБУ, проте не застали вдома, намагалися проникнути у помешкання. За словами Турчинова, після цього він сам потелефонував до Служби безпеки. Запропонував, якщо є до нього питання, зустрітися в стінах відомства і не «тероризувати родину».

Політик також заявив, відповідаючи на запитання журналістів, що не має наміру залишати територію України. Турчинов підкреслив, що готовий відповідати перед законом за кожну свою дію на посаді в уряді.

Своєю чергою, прес-служба СБУ підтвердила, що колишнього посадовця допитували в справі РосУкрЕнерго. При цьому, однак, у відомстві СБУ повідомили, що Турчинов прийшов на допит не з власної волі, а за повісткою. Саме цю повістку йому начебто приходили вручити додому, тоді як обшукувати його квартиру не мали наміру.

Колишній перший віце-прем’єр Олександр Турчинов, а нині заступник лідера опозиційної партії «Батьківщина» – найбільш іменитий службовець, який побував на допиті в правоохоронних органах після зміни влади в Україні.

Про те, що над головою близького соратника Юлії Тимошенко збираються хмари, дедалі настійливіше згадують українські ЗМІ. Окрім СБУ, яка розслідує кримінальну справи про газ РосУкрЕнерго, Турчиновим віднедавна зацікавилась Генпрокуратура. За інформацією деяких видань, ГПУ хоче допитати екс-урядовця у кримінальній справі про незаконну реалізацію газу з Держкомрезерву, який був проданий за заниженою ціною комерційним структурам. Турчинов, утім, переадресував ці звинувачення попередникам – уряду під керівництвом Віктора Януковича.

Водночас у Генпрокуратурі наголошують, що жодної кримінальної справи, порушеної безпосередньо проти Турчинова, у ГПУ нема.

А тим часом у ЗМІ обговорюють можливість посилення кримінальних переслідувань соратників Тимошенко з наближенням місцевих виборів 31 жовтня. На думку оглядачів, нові допити і арешти найближчим часом більш ніж можливі.

Сама Юлія Тимошенко схарактеризувала арешти чиновників її уряду як «шоу» з метою залякати опозицію. Про це лідер ВО «Батьківщина» сказала у першому, після літніх канікул, ефірі «Шустер Live» на телеканалі «Україна». Відповідаючи, зокрема, на запитання про екс-міністра економіки Богдана Данилишина, якого оголошено у міжнародний розшук, Тимошенко заявила: «Ми надійно заховали Данилишина. За що його шукають? За те, що він закупив нафтопродукти не за оптовою ціною, а на 30% нижче оптової? Усі ці арешти чиновників спрямовані на залякування», - наголосила опозиціонерка.

XS
SM
MD
LG