Спеціальні потреби

Міжнародні правозахисники вимагають розслідування справи Развозжаєва


Міжнародні правозахисники закликають український уряд провести розслідування на предмет звинувачень у тому, що російські спецслужби викрали російського опозиціонера на території України.

Леонід Развозжаєв, помічник депутата опозиційної партії «Справедлива Росія», зник в Києві, куди він приїхав просити про надання політичного притулку 19 жовтня. Два дні після того він з`явився в Москві, де постав перед судом за звинуваченням в організації масових протестів проти президента Володимира Путіна. Він заявив кореспондентам, що його викрали та піддали тортурам, вимагаючи підписати визнання власної провини, від якого він, за словами його адвоката, пізніше відмовився.

Представники організації «Міжнародна амністія» заявили, що, згідно з міжнародним правом, Україна має розслідувати звинувачення російського опозиціонера про те, що його піддали тортурам. Організація, яка базована в Лондоні, заявила, що це нелегально перевозити людину з однієї країни до іншої без будь-якого адміністративного чи юридичного процесу. Україна, кажуть в організації, підписала кілька міжнародних договорів, які зобов`язують її уникати повернення людини до країни, в якій його може бути піддано тортурам та іншій формі жорстокого, нелюдьского чи принизливого покарання.

Згідно з повідомленням агентства «Інтерфакс», кілька українських правозахисних та профспілкових організацій влаштовують акцію протесту перед стінами Служби безпеки України, вимагаючи розслідування справи Развозжаєва. Протестувальники також вимагають усунення він виконання посадових обов`язків керівників Служби безпеки та прикордонної служби на час розслідування.

Російський слідчий комітет заявив, що Развозжаєв добровільно здався українській владі. Він - один з трьох представників опозиції в Росії, яких звинувачують в організації масових протестів. Інші два – лідер партій «Лівий фронт» Сергій Удальцов та його помічник Костянтин Лебедєв. У разі визнання провини, їм загрожує тюремне ув`язнення терміном до 10 років.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG