Спеціальні потреби

Малий та середній бізнес проти нового Податкового кодексу в Україні


Малий та середній бізнес проти нового Податкового кодексу в Україні
Малий та середній бізнес проти нового Податкового кодексу в Україні

Декілька тисяч підприємців зібралися під Верховною Радою, закликаючи депутатів не голосувати за проект нового Податкового кодексу. На думку протестувальників, прийняття документу знищить дрібний бізнес, а також призведе до зростання безробіття в Україні.

Акцію протесту підтримали по всій країні. Біля стін парламенту зібралися підприємці з Хмельницького, Миколаєва, Запоріжжя, Черкас, Луганська тощо. Кричали «Ганьба!» та «Кодексу – ні!». Дехто прийшов із поховальними вінками. Мовляв, такої долі очікують для нового документу, який депутати Верховної Ради підтримали при першому читанні на початку жовтня. Кожний народний депутат, який заходить до будівлі парламенту, супроводжується гучним свистом з боку натовпу.

Один із організаторів мітингу, а також редактор інтернет-видання «sprotyv.org», Вадим Гладчук, впевнений, що остання версія Податкового кодексу спрямована знищити малий бізнес назавжди. «Зараз усе поставлене на карту. Влада хоче запровадити податок для підприємців на ринках у розмірі 600 гривень і обов’язкові касові апарати. Бізнесмени працюють без відпустки і лікарняного. З власних коштів сплачують внески до Пенсійного фонду», – мотивує необхідність спротиву Вадим Гладчук.

Серед положень, з якими не погоджуються дрібні підприємці, і збільшення повноважень для податківців під час здійснення податкового контролю, а також зобов’язання платити внески до Пенсійного фонду окремо від єдиного податку.

Керівник Всеукраїнського центру сприяння підприємницької діяльності Олександр Данилюк впевнений, що якщо акції протесту не дадуть позитивного результату, то напередодні місцевих виборів Україну чекатиме нова хвиля масових акцій громадянської непокори. «Третина підприємців, зайнятих у малому та середньому бізнесі, здійснюють діяльність на півдні та сході країни. В регіонах, які партія влади вважає для себе базовими. Вибори, в даному випадку, чудовий спосіб сказати «ні» політикам, які руйнують бізнес і життя підприємців», – стверджує Олександр Данилюк.

Непорозуміння і спротив спровоковані тим, що більшість громадян не можуть фахово розібратися із пропозиціями від влади, вважає голова Ради підприємців при КМУ Леонід Казаченко. «Ми плануємо зустрітися з керівниками асоціацій і розтлумачити їм, що більшість пропозицій, які надходили, було враховано і що в результаті такої кропіткої роботи над документом, компромісу все-таки буде досягнуто»,– констатує Леонід Казаченко. «Документ, який ми бачили 2 тижні тому і той проект, що буде розглядатися у 2-му читанні, суттєво відрізняються», – заявляє голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів України.

Друге читання проекту нового Податкового кодексу відбудеться 4-го листопада, за словами голови Верховної Ради Володимира Литвина.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG