Спеціальні потреби

У квітні в Україні може зникнути вакцина від поліомієліту


ВООЗ: Від квітня щеплення старою вакциною має бути зупинене, а сама вакцина знищена. Ліцензію на нову вакцину Україна не видає.

Україна може стати єдиною країною у світі без захисту від поліомієліту через запізнення із ліцензуванням нової вакцини. Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я, яку цитує британське видання The Guardian.

Британські журналісти проаналізувати ситуацію в Україні навколо спалаху поліо-вірусу та як з цим бореться Мінохорони здоров’я. І прийшли до висновку, що через корупцію в фармакологічній галузі та МОЗ Україна опиняється перед ризиком поширення поліомієліту не лише всередині країни, а за її межі.

Міністерство охорони здоров’я України наразі намагається зупинити поширення вірусу масовим щепленням, утім вони не зможуть продовжувати цю кампанію з квітня, коли вакцинація старою вакциною має бути зупинена, а сама вакцина знищена.

«Це єдина країна зі 155 (що використовують стару вакцину), яка цього не зробила, - розповів виданню The Guardian Денніс Кінґ, менеджер ВООЗ із питань спалаху поліомієліту в Україні. - Внаслідок цього через незахищених дітей в Україні вірус продовжить циркулювати. А допоки вірус продовжує тут перебувати, доти існує ризик спалаху для Європи та країн-сусідів».

Глобальна ініціатива з викорінення поліомієліту, ініціатором якої є ВООЗ, запланувала до квітня місяця у всесвітньоому масштабі перейти від тривалентної оральної вакцини на двовалентну. Це ще один крок у напрямку зі зменшення 2-го типу вакциноспорідненого дикого вірусу поліо, який офіційно оголошений викоріненим. Тривалентну вакцину мають знищити, щоб попередити будь-який ризик передачі вірусу.

Україна лишається єдиною країною у світі, яка досі використовує тривалентну вакцину, і яка не приготувалася вчасно для переходу на нову вакцину.

Важливість щеплень від поліомієліту пояснив колишній головний лікар США Борис Лушняк

Важливість щеплень від поліомієліту пояснив колишній головний лікар США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

​Північна Корея має отримати нову вакцину, попри економічні санкції. Так само вакцину мають доставити мешканцям Сирії та Ємену. Навіть насильницькі кампанії, спрямовані проти вакцинації, не зупинять зусилля ВООЗ із ліквідації поліо-вірусу, - переконаний пан Кінґ.

«В Афганістані, Пакистані та Нігерії – де найбільше вбивають медичних працівників, крім втрати життів, це потребувало надзвичайних ресурсів і посилення заходів безпеки. Утім це не зупинить процес викорінення вірусу поліомієліту, - зазначив Кінґ. - Якщо ж спалах в Україні лишиться не вирішеним, тут небезпека лишатиметься».

Французький виробник вакцини Sanofi Pasteur подав документи на ліцензію, щоб постачати нову вакцину в Україну ще 4 лютого цього року. Утім прес-служба компанії повідомила британським журналістам про «надзвичайно потужне» антивакцинне лобі, з яким вони зіштовхнулись. На чолі цього опору стоїть лобістська група із охорони здоров’я, - пише The Guardian.

Французькі виробники отримали попередню кваліфікацію від ЮНІСЕФ, утім заявляють, що українські чиновники із ліцензування взяли 210 днів на вирішення, чи потрібно їм реєструвати нову вакцину.

У понеділок, 14 березня, посли Франції, Канади та ЄС висловили стурбованість, що корупція та безпідставні звинувачення проти вакцини в Україні залишать дітей вразливими та призведуть до розтрачання коштів, які Україна отримала як благодійність на вакцину.

Міністерство з охорони здооров’я України заявляє, що головною причиною провалу ліцензування нової вакцини є нинішня кампанії з масової вакцинації.

«Ми маємо справу не лише зі спалахом, а й зі спекуляціями та маніпуляціями на тему якості вакцини, про необхідність вакцини загалом, про необхідність реагувати на спалах», - заявив заступник глави МОЗ Ігор Перегінець.

Впливовим лобістом проти вакцини видання The Guardian називає «Українську Раду за права та безпеку пацієнтів», яка з початку спалаху в Україні поліомієліту не визнає проблеми поліо, наполягаючи, що кампанія із негайної міжнародної вакцинації необов’язкова.

Голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я, депутат Ольга Богомолець вважає, що конфлікт навколо вакцини є черговим симптомом глибокої корупції у системі охорони здоров’я України.

«Є деякі спеціалісти, що працюють у Міністерстві з охорони здоров’я (відповідальні за ліцензування і видачу клінічних протоколів). Наприклад ми маємо головних терапевтів, офтальмологів, гінекологів, психіатрів. Їм міністерство не платить, але вони ухвалюють ці рішення, за які їм нелегально платять фармакологічні компанії», - цитує слова Богомолець видання The Guardian.

Дивіться також: Ключі до вірусу Зіка шукає науковець родом із Запоріжжя

Ключі до вірусу Зіка шукає науковець родом із Запоріжжя. Відео.
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:48 0:00

XS
SM
MD
LG