Спеціальні потреби

Плотницький, якого немає: чи має значення замах на ватажка «ЛНР»?


Firefighters pull a body from the mud days after a dam collapse in Brumadinho, Brazil. Firefighters carefully moved over treacherous mud, sometimes walking, sometimes crawling, in search of survivors or bodies four days after a dam collapse that buried mine buildings and surrounding neighborhoods with iron ore waste.
Firefighters pull a body from the mud days after a dam collapse in Brumadinho, Brazil. Firefighters carefully moved over treacherous mud, sometimes walking, sometimes crawling, in search of survivors or bodies four days after a dam collapse that buried mine buildings and surrounding neighborhoods with iron ore waste.

(Рубрика «Точка зору»)

Підрив машини ватажка угруповання «ЛНР» Ігоря Плотницького буквально за кілька хвилин почав обростати численними версіями. Хто прибрав Плотницького? Свої ж «соратники» з керівництва «народною республікою» або ж російські спецслужби, які вирішили таким чином провести кадрові перестановки в Луганську? А може, варто повірити Олегові Царьову, який вже поспішив звинуватити в замаху на Плотницького українські диверсійні групи? Адже є велика спокуса думати, що наші спецслужби можуть розквитатися зі зрадниками Батьківщини. Виникає тільки питання: навіщо?

Ніякого Плотницького – як, втім, і ніякого Захарченка – просто не існує. Є лише якась функція, покликана символізувати існування так званих «народних республік» (так бойовики називають свої сепаратистські збройні уруповання, підтримувані Росією – ред.). Як відомо, Плотницький – аж ніяк не перший керівник «народної республіки». Якщо після замаху він не виживе або відправиться на лікування, «республікою» керуватиме хтось інший. І цей інший буде виконувати вказівки Суркова (помічника президента Росії Владислава Суркова, якого називають кремлівським куратором російського втручання на Донбасі – ред.), як і його попередники.

Але що дійсно має значення в замаху на Плотницького – так це те, що він бандит, якому було доручено «зачистити» окуповану територію Луганської області від інших бандитів. І з цим завданням він впорався наполовину.

Наполовину – тому що «царки» на місцях – різноманітні Мозгові та інша нечисть – були або ліквідовані, або вигнані. Але після цього загострилася конкуренція за власність і гроші між бандитами в самому Луганську.

Адже неважливо, ким ти себе вважаєш – «главою республіки» або «силовим міністром». Важливо, що перебування на цій вигаданій посаді відкриває тобі шлях до збагачення. І ти готовий прибрати будь-кого, хто стоїть у тебе на цьому шляху.

Вчора прибирав Плотницький. Сьогодні здійснено замах на Плотницького. Бандити будуть знищувати один одного, поки серед них не виділиться один «альфа-самець», який здатний прибити до стіни свого робочого кабінету скальпи вбитих «соратників». Або поки угруповання «ЛНР» не буде демонтовано, а його ватажки не постануть перед українським судом і не відповідатимуть за свої злочини.

Якщо, звичайно, за цей час вони не переб’ють один одного.

Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конце відображають позицію редакції

Передрук з "Радіо Свобода"

Дивіться також «Голос Америки»: У Пентагоні прокоментували виконання Будапештського меморандуму з боку США

У Пентагоні прокоментували виконання Будапештського меморандуму з боку США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

XS
SM
MD
LG