Спеціальні потреби

До керівництва ОБСЄ Україну прийняли, нагадавши про Тимошенко


Протягом 2011-го року на чолі Трійки ОБСЄ перебувала Литва. Нині організацію очолює Ірландія. 2013-го року керівництво у ОБСЄ перебере на себе Україна.

Україна увійшла до Трійки ОБСЄ. Наступного року країна головуватиме в Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі.

У вітальному слові з приводу входження України то Трійки ОБСЄ посол США в ОБСЄ Ієн Келлі підкреслив, що США стурбовані долею Тимошенко.

До Трійки, керівного органу ОБСЄ, входять діючий голова організації, його попередник та представник країни, яка має очолити ОБСЄ наступного року.

У 2012 році до складу Трійки входять міністр закордонних справ та торгівлі Ірландії Імон Ґілмор, його попередник на посаді голови ОБСЄ, міністр закордонних справ Литви Аудроніус Ажубаліс та голова українського МЗС Костянтин Грищенко. Україна має формально головувати в ОБСЄ у 2013 році.

У вітальному слові до України Келлі зазначив, що обов’язком голови ОБСЄ є, у першу чергу, особистий приклад.

Представник наголосив на тому, що США дуже стурбовані порушеннями в ході судового процесу над колишнім прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко, її засудженням та умовами утримання.

Келлі зазначив, що занепокоєння викликають «повідомлення про умови її утримання та доступ до медичної допомоги».

«Ми закликаємо уряд України відреагувати на ці повідомлення та забезпечити відповідність умов утримання Тимошенко до її забов’язань в ОБСЄ та міжнародною конвенцією про громадянські та політичні права. Ми закликаємо уряд України запросити незалежних медиків для оцінки стану Тимошенко», – зазначив Келлі.

XS
SM
MD
LG