Спеціальні потреби

Опозиція: українська влада фальсифікує місцеві вибори


Дев'ять українських партій, які називають себе опозиційними, заявляють про намір влади сфальсифікувати результати місцевих виборів. Про це йдеться в листі, який лідери цих політичних сил направили до керівників низки міжнародних організацій, серед яких Рада ЄС, Єврокомісія, Європарламент, ПАРЄ та ОБСЄ. В документі, який підписали «Батьківщина», НРУ, УНП, «Народна самооборона», Європейська партія України, «Українська платформа», «Громадянська позиція», ПРП і Партія захисників Вітчизни, зазначається, що українська влада, зловживаючи своїми повноваженнями, створює масштабну систему фальсифікацій та суттєвого спотворення результатів голосування на свою користь.

Лідери опозиційних політичних сил вказують на конкретні технології, зокрема, жорстке домінування пропрезидентської більшості у Центрвибочкомі, порушення принципу пропорційності при формуванні тервиборчкомів на користь провладних партій, порушення пропорційності призначення керівництва ТВК, формування складу дільничних комісій із перевагою на бік однієї з політичних сил, закріплення законом можливості підрахунку голосів без наявності кворуму в комісії. Політики кажуть, що зверталися до президента з вимогою негайно втрутитися і виправити ситуацію, проте залишилися непочутими. Відтак, змушені апелювати до міжнародних організацій і просять їх в разі виявлення фальсифікації результатів голосування, не визнавати його результати.

В той же час українська влада намагається демонструвати, що робить все належне, щоб у опозиції не було приводів для нарікань. Напередодні Віктор Янукович дав доручення міністру внутрішніх справ Анатолію Могильову забезпечити невтручання у виборчий процес міліції. Він також погодився із керівником відомства застерегти співробітників правоохоронних органів від особистої участі у перегонах: «Служба в правоохоронних органах, служіння закону, охорона правопорядку мають бути поза політикою. Ці вибори мають стати черговим кроком в утвердженні демократії в Україні, тому вони мають пройти вільно», - підкреслив Віктор Янукович.

В намірах української влади провести чесні і прозорі вибори керівник президентської адміністрації Сергій Льовочкін намагався переконати іноземних дипломатів. Сьогодні він зустрівся із акредитованими в Україні послами іноземних держав і відповів на їхні запитання щодо підготовки до місцевих виборів, роль міжнародних спостерігачів, а також розповів про заходи, яких вживає влада, щоб ці вибори відбулися чесно і прозоро.

Міністерство закордонних справ звернувся до ОБСЄ та Ради Європи із проханням надіслати на місцеві вибори до України своїх спостерігачів. Речник МЗС Олександр Дикусаров пообіцяв їм всіляке сприяння: «Зазначеною ініціативою Україна у черговий раз підтверджує свою відкритість та відданість європейським демократичним стандартам у сфері проведення вільних, чесних і прозорих виборів. Міністерство закордонних справ України надаватиме необхідне сприяння міжнародним спостерігачам від іноземних держав та організацій у здійсненні ними їхніх повноважень на місцевих виборах в Україні» - заявив Дикусаров. Оглядачі нагадують, що раніше міністр закордонних справ називав присутність закордонних спостерігачів на виборах необов'язковою.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG