Спеціальні потреби

Україна і Росія домовилися про розширення процесу відведення зброї


Україна і Росія погодилися відвести зброю малого калібру від лінії зіткнення в Східній Україні і продовжувати відведення важких озброєнь.

Учасники зустрічі в «нормандському форматі» на рівні глав МЗС України, Росії, Франції та Німеччини, яка завершилася в Берліні за північ, закликали сторони конфлікту перейти до відведення від лінії зіткнення танків і артилерії калібром менше 100 міліметрів. Про це йдеться в підсумковому документі переговорів.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що російська і українська сторони тепер взяли на себе зобов'язання забезпечити відведення танків, бронетехніки і мінометів разом з важким озброєнням, відведення якого вже було передбачене домовленостями про припинення вогню.

Вони також домовилися про створення в найближчому майбутньому робочих груп для обговорення таких питань, як обмін полоненими та економічні проблеми.

«В українській кризі немає простих речей, - заявив Штайнмаєр у понеділок. - У ході сьогоднішніх переговорів також знову проявилися розбіжності у поглядах між Києвом і Москвою».

Незважаючи на посилення насильства останніми днями, режим припинення вогню між Україною і сепаратистами, яких підтримує Росія, в цілому зберігається.

Росія відкидає звинувачення українських і західних спостерігачів, що вона перекидає зброю і солдатів у Східну Україну.

XS
SM
MD
LG