Спеціальні потреби

З нового року Україна почне перехід на контрактну армію


Перехід української армії на контрактну форму комплектування і відмова від призову знову відкладається. У передвиборчій програмі кандидат у президенти Віктор Янукович гарантував перехід на контрактну армію з 2011 року. Однак нині виглядає, що ці терміни будуть переглянуті.

Керівник Міноборони Михайло Єжель визнає, що в найкращому випадку цей процес розпочнеться не раніше наступного року. Рішенням керівництва держави перехід Збройних Сил України на комплектування виключно військовослужбовцями за контрактом відтерміновано до 2015 року.

«Сьогодні залишається змішаний принцип комплектування української армії. Збройні Сили, починаючи з 2011 року, поступово будуть переходити на контрактну основу. Якщо ми протягом п’яти років впораємося з цим завданням, то це буде добрим результатом»,- заявив Михайло Єжель.

Міністр звертає увагу на досвід інших країн. Мовляв, Сполученим Штатам Америки, враховуючи добре фінансування та забезпечення, на це знадобилося 10 років. Перехід на повністю професійний принцип формування війська в Україні переноситься невперше. Здійснити реформу армії обіцяла і Юлія Тимошенко. Однак її політичній силі також не вдалося досягти в цьому помітного успіху.

Військові визнають, що одна з головних причин повільного переходу до професійного війська - брак фінансвів. Міноборони рапортує про заборгованість відомства, яка сягнула 700 мільйонів гривень. Стільки армія винна постачальникам зброї та військової техніки. Значні борги й за комунальні послуги і електроенергію. Міністр нарікає на непоодинокі випадки відключення у військових частинах світла. Відомство просило на цей рік 19 мільядрів гривень. Фінансування в такому обсязі обіцяли й лідери Партії регіонів, коли знаходилися в опозції. Однак нині урядовці говорять про можливість профінансувати видатки лише на дві третини від цієї суми.

Втім, не зважаючи на фінансові складнощі, міністр підтвердив намір вчасно провести усі міжнародні військові навчання, зокрема й ті, які плануються у рамках партнерства України з НАТО та Сполученими Штатами. Керівник відомства підкреслив, що зокрема це стосується і міжнародних навчань серії «Сі бриз». У попередні роки ці українсько-американські маневри неодноразово скасовувалися через протести лівих партій та небажання парламенту допустити на територію країни іноземні підрозділи.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG