Спеціальні потреби

Янукович заперечив існування цензури в Україні


Віктор Янукович не бачить фактів цензури в Україні, а всі розмови про цензуру вважає засобом політичної боротьби.

Президент України сказав про це під час відвідин Сорочинського ярмарку на Полтавщині. На запитання журналістів про наступ на свободу слова глава держави відповів зустрічним запитанням:«Скажіть мені, хто вам заважає писати правду? Назвіть мені прізвища, назвіть мені компанію, власника. Поки що я конкретної відповіді не отримав. Навколо цього йдуть розмови. Я добре розумію, що це один із способів політичної боротьби», - заявив Янукович, слова якого цитує прес-служба президента.

Доказом відсутності цензури в Україні Янукович вважає вже те, що журналісти можуть ставити йому подібні запитання. Президент запевнив також, що свободою слова дорожить не менше, ніж самі журналісти. «Мабуть, більш зацікавленої людини, ніж я, щоб казали і писали правду в Україні немає», – наголосив глава держави, додавши, що хоче бути партнером для вільних ЗМІ.

Заяви президента Януковича про його відданість свободі слова стали вже традицією. Обіцянки захистити журналістів та не допустити повернення цензури лунають від глави держави регулярно, відколи у травні репортери двох телеканалів – 1+1 і СТБ – уперше забили на сполох, запідозривши нову владу в спробах запровадити цензуру.

Від часу цього першого протесту кількість нарікань журналістів на утиски постійно зростає. Попри запевнення президента: фактів цензури нема – журналісти скаржаться: фактів надто багато. Історія з блогером, допитаним в СБУ; судовий процес навколо частот 5 каналу і ТВі; відмова президента зустрітися з представниками міжнародної організації Репортерів без кордонів; суцільний «одобрямс» дій влади у теленовинах, зникнення журналістів – такі нові реалії медіа-ландшафту в Україні змушують багатьох експертів говорити про те, що проблема свободи слова набирає загрозливого характеру.

Чи справді є факти цензури, чи це вигадані страхи та політичні маніпуляції? Про своє бачення ситуації розповів Голосу Америки репортер новин «Вікна» на СТБ Сергій Андрушко:

«Випадки і факти цензури на нашому каналі були, і ми їх оприлюднили навесні цього року. Під списком цих конкретних випадків підписалися десятки журналістів, ведучі, випускові редактори. Але коли факти були оприлюднені, то працювати стало простіше. І зараз немає тем, які забороняють. Сьогодні я, наприклад, готую сюжет про те, що Міністерству внутрішніх справ був подарований дорогий кадилак, а Міністерство юстиції державним коштом придбало більш ніж за мільйон автомобіль мерседес. Минулої п’ятниці я робив сюжет про те, що міністр транспорту вирушив у подорож в Крим вартістю у понад 18 тисяч гривень: він орендував за державний кошт окремий вагон. Тобто ми для себе, для новин на своєму телеканалі вибороли свободу слова – хоча й невідомо, як довго це триватиме.

Що ж до України загалом – якщо моніторити всі видання і всі канали – то зміни бачимо однозначні. Стало менше гострих матеріалів. Майже не помітно матеріалів, які критикують чинну владу. І дуже багато стало матеріалів, які говорять про владу виключно у позитиві. Тож якщо порівняти з тим, що показували по телевізору рік тому, то тут, звичайно, є над чим замислюватись», - вважає Сергій Андрушко.

Нагадаємо: у липні Андрушко потерпів від охоронців президента Януковича, які застосували силу до репортера СТБ. Причому у порушенні кримінальної справи щодо перешкоджання його журналістській діяльності йому було відмовлено.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG