Спеціальні потреби

Палата представників США закликала Обаму прискорити надання допомоги Україні


Барак Обама
Барак Обама

Конгресмени засудили спроби втручання «зовнішніх сил, особливо уряду Росії», в український виборний процес.

Контрольована республіканцями Палата представників США ухвалила резолюцію, що закликає адміністрацію президента Барака Обами прискорити надання Україні допомоги в ситуації, яку законодавці описують як продовження окупації «значних територій України сепаратистами, якими керує Росія».

Резолюція Палати представників 348 «Підтримка права народу України вільно обирати свій уряд і визначати своє майбутнє» була ухвалена 20 жовтня переважною більшістю в 413 голосів.

Вона закликає Білий дім «прискорити надання допомоги Україні з метою сприяння політичним, економічним і соціальним реформам, необхідним для проведення вільних і справедливих виборів, що відповідають міжнародним стандартам».

Вона також «засуджує спроби втручання зовнішніх сил, зокрема уряду Росії, його агентів і прихильників у процес виборів в Україні, у тому числі за допомогою залякування, насильства чи примусу».

Законодавці відзначили, що за підсумками парламентських виборів, що відбулися в жовтні 2014 року, 29 з 450 місць у Верховній Раді не були заповнені, через неможливість провести вибори на територіях, контрольованих сепаратистами.

Чергові місцеві вибори мають пройти 25 жовтня і вони «мають вкрай важливе значення для подальшої законодавчої і конституційної реформи в Україні», - зазначили члени Палати представників Конгресу США.

Однак «сепаратисти в Східній Україні, якими керує Росія, як і раніше, відмовляються застосовувати український закон і дозволити українській владі провести вибори на територіях, які вони контролюють. Через це, проведення вільних і справедливих виборів на цих територіях неможливо», - йдеться в резолюції.

У світлі цих подій Палата представників «рішуче підтримує право народу України вільно обирати свій уряд і визначати своє майбутнє», - йдеться в резолюції.

Посольство України у Вашингтоні оприлюднило заяву, в якій висловило подяку законодавцям «за черговий прояв непохитної підтримки обраного українським народом суверенного і демократичного шляху».

Дивіться також: Місцеві вибори по-американськи: Бюлетені поштою і 10 років за шахрайство

"Свято" із явкою у 20%: Репортаж з місцевих виборів у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

XS
SM
MD
LG