Спеціальні потреби

Закордонні українці їдуть спостерігати за виборами


Попри воєнний стан, ці вибори не менш прозорі ніж у 2012-му - спостерігач від діаспори
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Попри воєнний стан, ці вибори не менш прозорі ніж у 2012-му - спостерігач від діаспори

Понад 2 тисячі міжнародних спостерігачів працюватимуть на цих парламентських виборах в Україні. Одну з найчисленніших делегацій надіслала українська діаспора – Світовий конгрес українців та Український конгресовий комітет Америки. Місіонери від СКУ спостерігатимуть за виборами по всій Україні, а найсхіднішою точкою їхнього призначення стане Слов’янськ.

Керівник делегації канадієць Петро Штик приїхав до осіннього Києва з Еміратів, де нині мешкає і має юридичну практику:

«34 градуси, сонце, мені казали: ти певний, що ти хочеш їхати у воєнну ситуацію, де холодно? А я сказав: без сумніву, без сумніву хочу».

Для Петра це вже треті українські вибори, на яких він працює спостерігачем. Робота волонтерська. Жодної грошової винагороди. При цьому добровольців від діаспори з кожними виборами більшає, каже він.

«Можливо, це тому, що ми маємо досить успішні місії, і люди хочуть прилучитися кожного разу більше й більше. Але також тому, що є багато однодумців у цій українській родині, яка живе поза межами України і, яка хоче допомогти Україні».

Цього разу в місії 237 спостерігачів. Прибудуть українці з Канади, Італії, Чехії, Сполучених Штатів – із тридцяти трьох країн, які об’єднує Конгрес. Отримавши інструкції у Києві, роз’їдуться на виборчі дільниці в Одеську і Харківську області, Миколаїв, Запоріжжя, Дніпропетровськ. До зони АТО Конгрес вирішив своїх спостерігачів не надсилати, але п’ятеро людей відбудуть на вибори до Слов’янська.

Попередні висновки оприлюднять наступного дня після голосування. Оцінюючи ж нинішню передвиборчу ситуацію, в СКУ кажуть: попри усі проблеми і фактичну війну на Сході, ці парламентські вибори не гірші, ніж кампанія мирного 12-го року.

«Так, є проблеми, є порушення... Треба признати, є на Україні зараз стан воєнний. Але я би не сказав поки що, що ці вибори парламентські, якщо їх порівняти з тими, які були у 12-у році, що ці є менш прозорими. Я думаю, що будуть проблеми, напевно, але поки що надіємося, що назагал ці вибори продемонструють волевиявлення українського народу», - сказав керівник місії спостерігачів СКУ Петро Штик.

XS
SM
MD
LG