Спеціальні потреби

Бій за Донецький аеропорт. Ексклюзивний репортаж «Голосу Америки»


Ексклюзив: Бій за Донецький аеропорт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Ексклюзив: Бій за аеропорт Донецька

У понеділок, керівництво АТО висунуло ультиматум про капітуляцію терористам, які захопили аеропорт Прокоф'єва в Донецьку. Ті проігнорували вимогу. О 16.00 почалися дії з нейтралізації терористів. Кореспондент «Голосу Америки» Patrick Wells став очевидцем цих подій:

Чорний дим навис над Донецьким аеропортом у понеділок зранку, коли група сепаратистів штормувала термінали аеропорту. Урядові сили відповіли авіа ударом, відправили у зону атаки гелікоптери та десантників.
Серед них я упізнав цього чоловіка, який кількома днями раніше разом з групою бойовиків розігнали одну з виборчих дільниць в Донецьку.
Військові винищувачі раз за разом пролітали над головою, вистрілюючи тепловими ракетами, щоб захиститися від вистрілів переносних зенітних установок, якими були озброєні сепаратисти.

Знімальна група «Голосу Америки» заховалася біля продуктового кіоску при вході в аеропорт. Як не дивно, кіоск, попри стрілянину, продовжував працювати.

Але після того, які по наших журналістах невідомі відкрили вогонь, вони були змушені втікати.

По дорозі назад стало зрозуміло, що всім представникам медіа було сказано залишити територію. Натомість, чисельні групи добре озброєних і, як виглядає, добре тренованих людей почали займати оборонні позиції вздовж дороги.

Серед них я упізнав цього чоловіка, який кількома днями раніше разом з групою бойовиків розігнали одну з виборчих дільниць в Донецьку.

До бойовиків прибуло підкріплення. Бійці засіли у траві і прицілами автоматів супроводжували цивільних жителів, які втікали з аеропорту.
Через міліцейські блокпости безперешкодно проїжджали автомобілі сепаратистів
Раптом над головами сепаратистів пролетів український вертоліт. По ньому одразу почали стріляти з автоматів. З‘явилося ще кілька вертольотів, сепаратисти рясно поливали їх вогнем. Кулі засвистіли над головами журналістів, змусивши усіх притиснутися до землі.

Стало очевидно, що українські гелікоптери займаються розвідкою, визначаючи дислокацію бойовиків перед авіа ударом. Журналісти вирішили забиратися подалі.

На під’їздах до аеропорту міліція перекрила дороги. Через блокпости, втім, безперешкодно проїжджали автомобілі сепаратистів, набиті бойовиками та зброєю.

Бої в Донецьку мають локальний характер, але люди вже всерйоз занепокоєні, що є свідками початку справжньої війни. І невідомо, коли і як вона звершиться.

Патрік Велс, Голос Америки
XS
SM
MD
LG