Спеціальні потреби

Українські лікарі готові до Євро-2012?


Міністерство охорони здоров’я відзвітувалося – 400 столичних лікарів знають англійську мову на успішно. Таку кількість охоронців здоров’я спеціально підготували до спілкування з іноземними фанатами під час Євро-2012.

Іноземну мову лікарі вивчали в рамках проекту «Open Healthcare English 2012». Програма навчання тривала понад 8 місяців і, як повідомляють у профільному міністерстві, до неї долучалися медичні спеціалісти з усіх міст, які приймають Євро. Прес-служба Міністерства охорони здоров’я запевняє, що підготовлені лікари «здатні задовольнити усі потреби столиці в наданні медичної допомоги іноземним вболівальникам і туристам, згідно з міжнародними правилами та вимогами УЄФА».

«Спочатку бажаючих було приблизно 1000 осіб, але дев’ятимісячну програму навчання завершили лише 600 лікарів. Усього ми задіяли тринадцять лікарень Києва і три лікарні Донецька», розказав ініціатор «Open Healthcare English 2012» Родіон Бутко.

Програму контролювали і в УЄФА. Директор департаменту УЄФА із зв’язків з державними органами Андреас Шер відзначив не тільки мовну підготовку, але й рівень кваліфікації лікарів.

«Під час інспекційних відвідувань лікарень я був приємно здивований рівнем кваліфікації працівників як у Польщі, так і в Україні. Окрім того, ми повинні забезпечити комфорт у комунікації закордонних гостей і вболівальників із лікарями», – наголосив Андреас Шер.

Крім мовного комфорту фанатам обіцяють ще й безкоштовне лікування. Правда, допомога надаватиметься безкоштовно тільки гостям із країн СНД, офіційним гостям чемпіонату, учасникам та фанатам команд-учасниць.

Поки для фанатів створюють усі умови для максимального комфорту, комфорт та медичне обслуговування місцевих жителів залишається під питанням. Так, в українських ЗМІ з’явилася інформація, що в одній із лікарень у центрі столиці планують виписати понад 1200 пацієнтів із стаціонару через те, що в ній лікуватимуть іноземних фанатів. Втім, у Міністерстві охорони здоров’я у середу спростували таку інформацію, заявивши, що, навпаки, до чемпіонату відкриються нові відділення.

Також на період проведення Євро-2012 до роботи у медичних закладах долучать ще й студентів-медиків. Вони чергуватимуть на вокзалах, аеропортах та біля стадіонів, щоб надати першу медичну допомогу та викликати швидку.
XS
SM
MD
LG