Спеціальні потреби

Міжнародні посередники та дострокові вибори це вихід з кризи - експерти


Експерти радять переговори та посередників
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Експерти радять переговори та посередників

Фахівці американських університетів, політолог Сергій Куделя та докторант Олег Коцюба, пропонують свій погляд на події в Україні та розмірковують над роллю та можливостями Сполучених Штатів у розв’язанні конфлікту.

Уряд США задовго загравав з Віктором Януковичем, залякував наслідками, які ніяк не втілював у життя. У результаті, уряд України припинив серйозно сприймати погрози Вашингтона, такої думки дотримується політолог університету Бейлор у Техасі Сергій Куделя.

«Я не думаю, що те, що зараз роблять Сполучені Штати може якимось чином вплинути на політичне керівництво України. На нього можуть вплинути безпосередні спроби вплинути на особисто, як Януковича і його родину, так і людей, які до нього наближені.

Тобто, більш консолідовані кроки по розслідуванню всіх корупційних справ пов’язаних з родиною Януковича, і пов’язаних з його найближчим оточенням, я маю на увазі людей на кшталт Андрія Клюєва, Ріната Ахмєтова і Дмитра Фірташа. Коли ці чотири особи стануть мішенями розслідувань у Сполучених Штатах і в Європі, тоді, я думаю, і зміниться ставлення української влади до дій Заходу»

"Перемогу революції принесуть органи місцевої влади"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00
Запровадження візових санкцій лише проти людей середньої ланки свідчить, що Сполучені Штати на сьогодні не готові вдатися до дій безпосередньо проти Віктора Януковича та його найближчого оточення, каже Сергій Куделя.

А докторант Гарвардського університету, редактор порталу «Критика» Олег Коцюба вказує, що механізм накладення санкцій надзвичайно складний, а їх необережне застосування може мати зворотній ефект.

«Бажаний результат, в першу чергу, наскільки можливо, зберегти мирний характер цих протестів, тобто не допустити насильства. Про це наголошує багато американських посадовців, і саме в цих межах проводиться політика уряду Сполучених Штатів Америки».

На погляд Олега Коцюби Сполучені Штати можуть принести багато користі посиливши підтримку громадянського суспільства в Україні, а також приєднавшись до міжнародних зусиль у врегулюванні кризи.

Заборона в’їзду до США, це перший крок - Пайфер
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00
«Напевно варто думати про реалізацію сценарію у рамках міжнародних організацій, йдеться про ООН, ОБСЄ та інші організації. Тут Сполучені Штати могли б відіграти дуже важливу роль».

Саме залучення міжнародних посередників - шлях розв’язки кризи в Україні, переконаний політолог Сергій Куделя.

«Іншою альтернативою є розділ України. Це означає, що виборів у 2015-му році не буде, а будуть окремі президентські вибори в Західній Україні і окремі вибори у Східній Україні. Якщо Віктор Янукович не хоче йти цим шляхом, то треба залучати міжнародних посередників, і вже зараз шукати шляхи виходу з цієї ситуації».

На погляд політолога найкращий спосіб виходу із ситуації в якій опинилась Україна, дострокові президентські та парламентські вибори.

Через Фірташа Лондонську фондову біржу пікетували
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

Відео - найголовніше

Десяті роковини трагедії МН17. Наслідки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:22 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG