Спеціальні потреби

Янукович за вільну торгівлю з Канадою, а Голодомор називає злочином


Янукович за вільну торгівлю з Канадою, а Голодомор називає злочином
Янукович за вільну торгівлю з Канадою, а Голодомор називає злочином

Україна прагне найближчим часом підписати Угоду про вільну торгівлю з Канадою, що активізує економічні відносини між двома країнами. Про це заявив Віктор Янукович після зустрічі з прем’єр-міністром Канади Стівеном Гарпером у форматі «віч-на-віч». «Лібералізація торговельних відносин дасть можливість значно розширити зовнішні ринки: Україні – на просторі Північної Америки, Канаді – на Євро-азійському просторі» - зазначив він. Черговий раунд переговорів стосовно створення зони вільної торгівлі відбудеться в Оттаві в середині грудня.

В України з Канадою традиційно дружні стосунки. Прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер відзначив, що Україна є Батьківщиною понад 1 млн. канадців українського походження. «Канада завжди дуже пишалася своїми відносинами з Україною, зокрема, з часу здобуття вашою державою незалежності».

Тим часом, якщо представники української влади традиційно більше говорили про економіку, то канадський прем’єр звернув увагу на проблеми з демократією в Україні та гуманітарні питання.

Пан Гарпер, зустрічаючись з пресою заявив, що говорив з Януковичем про дотримання в Україні фундаментальних цінностей свободи і демократії. "І я почув від президента Віктора Януковича запевнення, як від нього особисто, так і від українського уряду, що фундаментальні цінності, традиції свободи і демократії в Україні дотримуються"- зазначив прем’єр Канади.

Інша дискусійна для української влади тема, піднята канадською стороною – Голодомор. Канада визнала його геноцидом проти українського народу, тоді як Партія регіонів має іншу думку з цього приводу.

Янукович сьогодні знову повторив, що вважає це злочином Сталіна та його влади, спрямованим не лише проти українців: «Ми завжди будемо засуджувати той режим – сталінський, який в ті роки зробив цей злочин. Голодомор – жахливий випадок в історії українського народу, в історії сусідніх з Україною народів – Білорусі, Росії, Казахстану. Це дійсно був цілеспрямований злочин проти власного народу» - зазначив він.

Головним наслідком візиту станом на зараз став підписаний Меморандум про взаєморозуміння щодо обміну молоді. Цей документ, каже прем’єр-міністр Канади, дозволить молоді обох країн простіше подорожувати між Україною та Канадою, працювати на їх територіях.

Наступна мета, яку оголосив Янукович – досягти безвізового режиму з Канадою. Вже сьогодні було домовлено про збільшення авіарейсів між Україною та Канадою.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG