Спеціальні потреби

Янукович простягнув руку блогерам


Янукович простягнув руку блогерам
Янукович простягнув руку блогерам

Історія з блогерами, які не дуже люблять президента Януковича і пишуть про це у своїх особистих щоденниках в Інтернеті, набула несподіваного повороту. Замість допиту в СБУ, куди просилися блогери на знак солідарності з викликаним колегою, їх запросив на дружню розмову сам президент.

Віктор Янукович написав блогерам листа, передавши його для оприлюднення інформагенції УНІАН. Глава держави назвав допит Олега Шинкаренка «перегином».

«Згоден з вами в тому, що викликати на допит блогера – це останнє, чим повинна займатися СБУ. Думаю, у Служби Безпеки є інші важливі проблеми», – заявив президент. При цьому він зауважив, що загалом задоволений роботою спецслужби і тим, як вона бореться з корупцією та наркомафією. «Але трапляються й такі перегини, як, наприклад, історія з блогером», – визнав Янукович і висловив сподівання, що СБУ відкоригує стиль своєї діяльності.

Він навіть похвалив блогерів за те, що допомагають владі виправляти помилки. «Я, чесно кажучи, радий, що в країні є такі активні й сміливі хлопці, які дуже швидко реагують на помилки влади», – зізнався президент.

При цьому, однак, глава держави по-батьківськи покартав їх за те, що самі напрошуються на допит. «Буду відвертий, ваші приколи щодо – «викличте мене на допит в СБУ» – викликали у мене гірку усмішку. От куди вам не слід прагнути потрапити, хлопці, так це на допити».

«Ви молоді, талановиті, стильні. Вам треба цікавою справою займатися. Чи є у вас така справа? Чи знайшли ви себе в житті, в своїй професії – ось про це я хотів би з вами поговорити – і допомогти, якщо потрібно. Країні потрібні активні, сміливі молоді люди. І владі вони потрібні в першу чергу. Отже я простягаю вам руку – давайте зустрінемося», – запропонував президент, підписавшись під листом «Віктор Янукович».

Наступ на свободу висловлювань в Інтернеті – найгарячіша нині тема для обговорень серед користувачів соціальних мереж. Початок скандалу поклав виклик на «профілактичну бесіду» в СБУ молодого журналіста Олега Шинкаренка. Причина здивувала, розсмішила, обурила волелюбну блогерську спільноту. «Органи» впритул зацікавились Шинкаренком через запис, зроблений ним в особистому інтернет-щоденнику. На сторінках Живого журналу блогер вжив неполіткоректний вислів на адресу Януковича, щось на зразок: «А хай би вони там усі повиздихали!». Сам хлопець розмови у віртуальних мережах вважає чимось рівноцінним до розмов на кухні. Натомість поважні чини зі спецслужб дотримуються іншої думки. В записі блогера СБУ побачила ознаку злочину, а саме зазіхання на життя президента України Віктора Януковича.

Своє занепокоєння інцидентом з допитом блогера висловив журналістський рух «Стоп цензурі!». В офіційній заяві до СБУ журналісти зажадали пояснень, якими міжнародними законами, чи законами України керувалися співробітники Служби безпеки та прокуратури.

У свій спосіб відреагували й блогери. На знак протесту проти спроб влади контролювати інтернет блогерська спільнота розпочала акцію: «Хочу на допит в СБУ». Її започаткував 4 серпня український журналіст Андрій Чеботарьов, закликавши блогерів розмістити пости в інтернеті з висловленням неприязні до властей.

Чи можна вважати, що після миролюбної заяви президента інцидент вичерпано, а свободі висловлювань в Інтернеті більше ніщо не загрожує?

На думку члена Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, народного депутата від БЮТ Андрія Шевченка, це покажуть не слова, а дії влади.

«Я вітаю таку реакцію президента», - сказав Шевченко Голосу Америки. – «Хоча після правильних слів хочеться і правильних дій. Я сподіваюсь, що СБУ і прокуратура підуть далі і оприлюднять дані про те, за якими принципами влада збирається моніторити Інтернет».

«Справа не в Шинкаренку, а в тому, щоб Інтернет і надалі залишався островом свободи», - наголосив народний депутат.

Нагадаємо: цього тижня із завсідником Інтернету поспілкувався також російський лідер. Прем’єр-міністр РФ Владімір Путін особисто відповів блогеру з Тверської області, який нецензурними словами розкритикував владу за недбальство до пожежної безпеки та поскаржився, що в його селищі немає навіть ринди – пожежного дзвону. У відповідь Путін похвалив блогера за щирість та пообіцяв встановити у селищі ринду.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG