Спеціальні потреби

Напад на ґрунті ненависті в центрі Києва


Напад на ґрунті ненависті в центрі Києва
Напад на ґрунті ненависті в центрі Києва

Одночасно із нападом в Москві – в центрі Києва неофашисти напали на учасників акції «АнтиЙолка».

«Це страшно, що людина може підійти до тебе на платформі в метро і почати бити. Сама по собі ситуація є страшною», – ділиться враженнями свідок нападу, учасниця акції «АнтиЙолка», Інна Совсун.

11 грудня на платформі станції метро «Контрактова площа» представники неофашистських угрупувань напали на учасників акції «АнтиЙолка». Зміст викрикувань, а також те, що серед учасників акції були представники секс-меншин, приводять до висновку, що причиною нападу стала нетерпимість.

«Це однозначно був злочин на ґрунті ненависті, тому що основна претензія була в тому, що «чому ви ходите на одну акцію із представниками ЛГБТ?», – впевнена Інна Совсун. «Бійка тривала декілька хвилин. Двоє із наших були поранені, одному хлопцю розбили око. Судячи з рани на обличчі одного з наших учасників, її зробили не голою рукою. Там був поріз під оком. Ми підозрюємо, що це зробили кастетом», – каже Інна.

Акція «АнтиЙолка» зібрала разом правозахисників та протестуючих проти ухвалення Трудового і Житлового кодексів, пенсійної реформи. Учасники акції поклали коробки із назвами документів під головну ялинку країни, таким чином повертаючи «новорічні подарунки влади народу». До ялинки протестувальники йшли символічним маршем, тримаючи плакати з написами «Рівність, справедливість, людська гідність», «Права не дають, права беруть», «Моє тіло – моє діло», «Ні – авторитарному капіталізму», тощо.

Центр візуальної культури Києво-Могилянської Академії, один із співорганізаторів акції "АнтиЙолка", звернув увагу, що «це не перший напад праворадикалів на заходи спрямовані на привернення уваги громадськості до проблемних політичних, соціальних та економічних питань в українському суспільстві».

«20 листопада під час проведення в Центрі дискусії на тему «Протидія насильству над трансґендерними людьми» близько10 молодиків розпилили у приміщенні Центру сльозогінний газ. Трохи раніше праворадикали намагались зірвати збори незалежної студентської профспілки «Пряма дія», під час яких планувалась акція проти платних послуг в університетах», йдеться у зверненні Центру.

На думку представниці Центру Інни Совсун, «це не проблема якоїсь однієї групи, яка напала на іншу. Це проблема суспільства. Посилення радикальних настроїв – це ознака серйозної суспільної хвороби. І на це треба звертати увагу, тому що це значно серйозніше, ніж Янукович. Зміна суспільної свідомості має більш глобальніші наслідки, ніж прихід Януковича».

Активісти вирішили до міліції не звертатись. На думку Інни, «міліція не схильна розглядати такі справи». «Наша міліція також дуже не толерантна до багатьох представників ЛГБТ», - каже Інна.

Наразі Центр візуальної культури Києво-Могилянської Академії організовує тиждень антифашистського кіно. З 13 по 18 грудня в Центрі покажуть найбільш провокаційні фільми, присвячені темам расизму, нетерпимості в суспільстві. За словами директора Центру Василя Черепаніна, в день початку заходу усі афіші, розвішені в Могилянці, були зірвані невідомо ким.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG