Спеціальні потреби

Україна закликала 17 Індо-Тихоокеанських держав реалізовувати формулу миру – Кулеба


Король Швеції Карл Густав, кронпринцеса Швеції Вікторія та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час Індо-Тихоокеанського міністерського форуму у ЄС, 13 травня 2023 р. Christine Olsson/TT News Agency/via REUTERS
Король Швеції Карл Густав, кронпринцеса Швеції Вікторія та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час Індо-Тихоокеанського міністерського форуму у ЄС, 13 травня 2023 р. Christine Olsson/TT News Agency/via REUTERS

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся з міністрами закордонних справ і представникам 17 Індо-Тихоокеанських держав.

“Я запросив їх долучитися до реалізації української формули миру, запропонованої президентом Володимиром Зеленським”, - написав Кулеба на своїй сторінці у Твіттері.

Міністр також озвучив своє головне послання міністрам: нападом на Україну Росія порушила принципи Статуту ООН.

Кулеба також прозвітував про перемовини з окремим міністрами, наприклад, поінформувавши про першу в історію зустріч міністрів закордонних справ України та Коморських островів. Йшлося про зміцнення зв’язків з Африканським Союзом.

Також Дмитро Кулеба обговорив з очільниками МЗС країн Євросоюзу, що збиралися у Стокгольмі, постачання боєприпасів Україні. Йшлося і про перспективу вступу до ЄС.

“Я підняв два ключових питання: артилерійські боєприпаси великої дальності та прискорене відкриття переговорів про вступ до ЄС. Ми досягаємо прогресу в обох", – написав Кулеба у Твіттері.

У п'ятницю, 12 травня, під час зустрічі у Гватемалі з Асоціацією Карибських держав, що об’єднує 25 країн регіону, Кулеба говорив про нові можливості відносин України з країнами Карибського басейну. Зокрема, він закликав держави виступити на захист Чорноморської зернової ініціативи та підтримати відновлення свободи судноплавства у Чорному морі, а також приєднатися до коаліції зі створення спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG