Спеціальні потреби

Україна вимагає від РФ звільнити полонених і повернути захоплені військові катери


Міністерство закордонних справ України вимагає від уряду Російської Федерації невідкладно надати медичну допомогу пораненим військовослужбовцям, забезпечити їхнє негайне безпечне повернення на Батьківщину, а також повернути захоплене військове майно та компенсувати українській стороні завдані їй збитки. Про це йдеться у опублікованій відомством заяві.

Український МЗС висловив протест у зв’язку зі нападом на українські військові катери «Бердянськ», «Нікополь» та буксира «Яни Капу», а також захопленням у полон 23 членів їхніх екіпажів із використанням зброї. Дипломати зазначають, що українські військові моряки здійснювали морський перехід з порту Одеса до порту Маріуполь з дотриманням положень усіх чинних багатосторонніх та двосторонніх міжнародних договорів та правил навігації.

Українське зовнішньополітичне відомство також поклало відповідальність за загострення в регіоні на Російську Федерацію та звернулося до партнерів із закликом вжити заходів проти агресивних дій Кремля.

"Звертаємося до наших союзників та партнерів вжити усіх необхідних заходів для стримування агресора, у тому числі через застосування нових та посилення існуючих санкцій, а також надання Україні військової допомоги для захисту територіальної цілісності та суверенітету України в рамках міжнародно визнаних кордонів", - йдеться у поширеній заяві.

Негайної деескалації ситуації в районі Керченської протоки вимагає і президент України Петро Порошенко.

Генеральний Штаб ЗСУ повідомив про переведення Збройних сил України у повну бойову готовність. На підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо введення правового режиму воєнного стану, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України віддав розпорядження щодо приведення з’єднань і частин Збройних Сил України у бойову готовність “повнаˮ.

Керівник МВС України також заявив про переведення всіх підрозділів на посилений варіант несення служби.

Лідери українських політичних партій продовжують висловлюватися щодо введення в країні військового стану. Про свою підтримку рішення РНБО заявив лідер партії "Самопоміч" Андрій Садовий.

Про підтримку введення військового стану повідомив і голова ВО Свобода Олег Тягнибок. Його політична сила також пропонує розірвати дипломатичні стосунки з РФ та закрити кордон з країною-агресором.

XS
SM
MD
LG