Спеціальні потреби

Україна втратила майже 5 млн робочих місць, через війну


Фото: зруйнований супермаркет в Києві, березень 2021 року. (AP Photo/Efrem Lukatsky)
Фото: зруйнований супермаркет в Києві, березень 2021 року. (AP Photo/Efrem Lukatsky)

За оцінками Міжнародної організації праці, Україна втратила 4,8 млн робочих місць з початку російської агресії.

Подальші воєнні дії, за оцінками МОП, призведуть до збільшення кількості втрачених робочих місць до 7 мільйонів. Однак, якщо воєнні дії негайно зупиняться, економічне відновлення може бути швидким і супроводжуватись поверненням 3,4 млн робочих місць.

Згідно з оцінками ООН, більше 6 мільйонів українців змушені були полишити Україну через війну. Більшість із мігрантів прийняли країни Центральної та Східної Європи, зокрема Польща, Угорщина, Молдова, Румунія та Словаччина.

Хоча підтримка українських біженців стала тягарем для країн Східної Європи в короткостроковій перспективі, в середньостроковій перспективі українці можуть допомогти в подоланні нестачі робочої сили в Європі. Про це говорив в інтерв’ю Голосу Америки директор європейського департаменту МВФ Альфред Кеммер.

«Дехто з біженців може залишитись на довгий період і це буде позитивом для Європи, бо в середньостроковій перспективі в Європі не вистачає робочої сили», - вказував посадовець в квітні.

Війна призвела до значних втрат української економіки. Згідно з оцінками ЄБРР, через війну економіка України скоротиться на третину в 2022 році.

Міжнародноий валютний фонд прогнозує падіння української економіки на 35% цього року.

Дивіться також: Історія харківської родини, яка знайшла прихисток у Львівській області. Відео

Історія харківської родини, яка знайшла прихисток у Львівській області. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:02 0:00

XS
SM
MD
LG