Спеціальні потреби

Україні дорікнули, що не знищила арсенал протипіхотних мін


Україна не змогла виконати умови необхідні для отримання дозволу на відстрочку раніше встановленого кінцевого терміну знищення наявних у неї запасів протипіхотних мін. Про це, коментуючи зустріч країн-підписантів Конвенції про заборону використання, накопичення, виробництва та передачі протипіхотних мін та їх знищення заявила Марі Вергам, яка очолює відділ контролю озброєнь у міжнародній організації Human Rights Watch.

Експерт відзначила, що ситуація становить серйозну проблему, адже серед іншого Україна не виконує вимогу т.з Оттавської конвенції у частині знищення наявного арсеналу протипіхотних мін та їх знешкодження.

Україна ратифікувала Конвенцію у грудні 2005-го року. Первинний кінцевий термін для знищення наявного арсеналу протипіхотних мін сплив у 2010-му році. У грудні 2014-го Україна обіцяла надати інформацію щодо знищення протипіхотних мін у 2015-му році. За інформацією сайту Конвенції, в Україні має бути знищено 5 584 371 протипіхотних мін.

Відповідно до умов Конвенції, Україна оголосила, що планує залишити 605 мін для розробки методики підготовки саперів, знешкодження та знищення мін.

Дивіться також: США мають бути опорою України - конгресмен-республіканець

США мають бути опорою України - конгресмен-республіканець. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

XS
SM
MD
LG