Спеціальні потреби

Палкі борці з корупцією це проблема України - заявив у Wall Street Journal експерт Atlantic Council


В українських умовах тотальна війна проти корупції може зруйнувати державу, яка наскрізь пронизана нею. Про це у статті, опублікованій впливовим The Wall Street Journal, пише експерт аналітичного центру Atlantic Council Адріан Каратницький.

Ну думку експерта, революційно налаштовані реформатори у парламенті та у середовищі громадянського суспільства України ігнорують той факт, що у питанні боротьбі із корупцією та впливом олігархів чинна влада - яку Каратницький вважає єдиним реальних механізмом запровадження реформ та захисту від агресії Росі - має здійснювати віртуозні маневри, щоб не допустити, з одного боку, обвалу економіки внаслідок краху олігархічних імперій, а з іншого - втрати більшості у демократично обраній Раді (а значить і мандату українців на проведення реформ), де бізнес має значний вплив.

Громадянське суспільство має гостро засудити тих, хто ставить під сумнів легітимність української демократично обраної влади та закликає до революції

"Громадянське суспільство має стати прагматичним. Не буде добра від вимог одразу покарати усіх корупціонерів. Громадянське суспільство має усвідомити, коливання уряду у протистоянні із цілим спектром олігархів, які хочуть собі шматок державного пирога, є віддзеркаленням складності демократичної політики в Україні та вразливості парламентської більшості", - каже аналітик.

Каратинцький наводить приклад : після того, як влада проштовхнула єдину, ринкову ціну на газ та нафту та "взялась" за олігарха Коломойського, провладна коаліція, на якій власне і тримається влада, значно зменшилась через вихід депутатів та партій, пов'язаних із олігархом. Якщо зараз розширити боротьбу із корупцією та впливом олігархів - пише експерт - більшість взагалі лусне.

Уряд та президент мають підвищити темп антикорупційних розслідувань

На думку експерта, в Україні існують лише гірші альтернативи чинній структурі влади, а крах останньої означав би втрату Україною підтримки з боку Заходу

"Після розвалу більшості, Рада стане значно більш популістською, під загрозою опиниться прогрес в економіці, який підтримали МВФ, Світовий банк та США", - попереджає Каратницький.

Експерт навіть радить українським громадським активістам та озброєним волонтерам відмовитись від "максималістського порядку денного покращення роботи уряду" .

Каже: борці з корупцією - це проблема України.

"На жаль, активісти та громадянське суспільство, чимало з яких отримують гроші від Заходу, та деякі налаштовані на реформи Ради, часто є частиною проблеми. Вони виросли в Україні, яка десятками років потерпала від корупції, напів-авторитарного та авторитарного лідерства, та всотали звички агресивної опозиції", - пише Каратинцький.

Лідери бізнесу мають односторонньо та з власної волі відмовитись від деяких найбільш кричущих привілеїв

"Такі палкі реформатори прирівнюють неквапливість уряду до співучасті у корупції та продовжують робити широкі та часто безпідставні звинувачення у карних злочинах проти голови та членів уряду та президентської адміністрації. Чимало з них відмовляються визнавати разючі та відчутні досягнення у царині політичних та економічинх реформ, але натомість заявляють про таємну угоду між олігархами та владою України, про корупційні оборудки та неефективність реформ. Така відсторонена ворожа позиція та схильність до революційної риторики загрожує підсилити цинізм громадськості, яким у свою чергу живляться екстремізм та популізм", - розкритикував активних поборників реформ Адріан Каратницький.

Громадянське суспільство має чітко заявити, що його метою є реформи ринкової системи, а не знищення ключових суб'єктів економіки

На думку експерта, Україні варто звернути увагу на досвід Польщі, чий успіх у проведенні реформ - як вважає Каратницький - спирався на прийняття філософії "революції, яка обмежує сама себе". У Польщі, каже Каратинцький, цей термін позначив необхідність руху "Солідарність" перейти від революційного до еволюційного підходу до державного будівництва, всупереч вимогам революційної політики з боку громадськості.

У випадку України формула "революції, яка обмежує сама себе", на думку Каратницького, мала би такі складові:

Рекордні гроші для України внесено до бюджету США - посол України в Америці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00

- Уряд та президент мають підвищити темп антикорупційних розслідувань;

- Лідери бізнесу мають односторонньо та з власної волі відмовитись від деяких найбільш кричущих привілеїв;

- Громадянське суспільство має чітко заявити, що його метою є реформи ринкової системи, а не знищення ключових суб'єктів економіки;

- Громадянське суспільство має гостро засудити тих, хто ставить під сумнів легітимність української демократично обраної влади та закликає до революції.

"Україна не може дозволити собі розгойдувати стабільність державної системи, яка є єдиним інструментом захисту від закордонного агресора та єдиним легітимним механізмом втілення реформ. Національний консенсус укорінений у розумінні є найкращим шляхом уперед для України", - пише Каратинцький.

Дивіться також: Ось чому молодим американцям не терпиться поволонтерити в Україні

Ось чому молодим американцям не терпиться поволонтерити в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG