Спеціальні потреби

Як війна в Україні стала "лабораторією" для інновацій і випробувань західної зброї - медіа


Український військовослужбовець у Бахмуті, 13 січня 2023. REUTERS/Vladyslav Smilianets
Український військовослужбовець у Бахмуті, 13 січня 2023. REUTERS/Vladyslav Smilianets

Війна Росії в Україні стала майданчиком із вдосконалення теперішньої зброї та винайдення нових дешевих й ефективних рішень на полі бою. Про це у статті пише CNN.

Американське видання наводить приклад мобільного додатку, розробленого українськими спеціалістами для точного спрямування ударів по російських воєнних цілях, як один із прикладів новітньої та ефективної розробки в умовах війни. "Їхня інновація неймовірно вражає", - заявив CNN Сет Джонс, директор з програми міжнародної безпеки американського аналітичного центру CSIS.

Крім того, як зазначає медіа, війна в Україні також надала Сполученим Штатам та їхнім союзникам рідкісну можливість вивчити, як працюють їхні власні системи зброї в умовах інтенсивного використання, і які боєприпаси використовують обидві сторони, щоб здобути перемоги в цій сучасній війні. Також американські офіцери та інші військові віддалено відстежують, наскільки успішно Росія використовувала дешеві іранські безпілотники, які вибухають при ударі, у знищенні української енергомережі.

Україна є "цілковитою лабораторією зброї у всіх сенсах, тому що жодне з цього обладнання ніколи не використовувалося у війні між двома індустріально розвиненими країнами, – заявило CNN джерело, знайоме із західною розвідкою. - Це тестування в реальних умовах війни".

Для армії США війна в Україні стала неймовірним джерелом даних про роботу власних систем озброєння, наданих Києву, пише видання. Зокрема, йдеться про виявлені недоліки систем Switchblade, HIMARS, M777. При цьому українці змогли вдосконалити й пристосувати чимало з наданих їм видів озброєння, а також здійснили тактичні інновації, як-то операції з використанням невеликих груп піхоти зі Stinger і Javelin проти російських танків.

Крім того, деякі американські виробники зброї розповідають, що успіх Росії у використанні дронів-камікадзе проти цивільної інфраструктури в Україні вплинув на те, як вони розробляють нові броньовані бойові машини для армії, додаючи більше броні для захисту від атак з неба. Також ведуться розмови про розроблення дешевих американських дронів-камікадзе.

Коли йдеться про засвоєні уроки щодо використання зброї у російській війні в Україні, "про це можна написати книгу", - сказав конгресмен-демократ Джим Гаймс, член Комітету з розвідки Палати представників.

Напередодні Голос Америки повідомляв, що прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак повідомив, що Лондон надішле Україні 14 британських бойових танків Challenger 2. Німеччина заявляла, що західні танки, зокрема її танк Leopard 2 можна постачати в Україну лише за умови згоди між головними союзниками Києва, зокрема зі Сполученими Штатами.

Як кажуть оглядачі, західні країни намагаються надати Україні можливість для звільнення її території, але при цьому не хочуть провокувати Росію, що могло б призвести до того, що в конфлікт з Москвою міг би бути втягнутий весь альянс НАТО. У Західних столицях вважають, що постачання деяких видів зброї, зокрема західних танків, може спровокувати Москву для нападу на західні країни.

У статті використано матеріали Reuters

Форум

XS
SM
MD
LG