Спеціальні потреби

Вибухи в Макіївці


Вибухи в Макіївці
Вибухи в Макіївці

В четвер, 20 січня, зранку в Макіївці Донецької області пролунало два вибухи. Перший вибух був в центрі міста, о 4:40, біля торгового комплексу «Голден плаза». Інший – через півгодини біля центрального входу держпідприємства «Макіїввугілля». Після вибухів біля Макіївського міськкому було знайдено листа із вимогою передачі 4 мільйонів євро.

Управління СБУ в Донецькій області порушило кримінальну справу за фактом двох вибухів і не виключає версію теракту. Про це повідомила керівник прес-служби СБУ Марина Остапенко. «В результаті вибухів є пошкодження, постраждалих немає, в інформації, яка була отримана від організаторів вибухів, містяться погрози та вимоги фінансового характеру до органів влади», заявила Марина Остапенко. До того ж вона повідомила, що на місце злочину вилетів голова СБУ Валерій Хорошковський та заступники міністра внутрішніх справ та головного прокурора. Також до Макіївки вилетів міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.

Заступник голови МВС Василь Фаринник повідомив, що поряд із місцями вибухів у Макіївці був знайдений лист із вимогами передачі великої суми грошей та погрозою влаштувати ще 5 вибухів о 17-00. «Дістала ця влада. Вимагаємо 4 мільйонів євро. Зарядні прилади закладені в інших будівлях міста», йшлося в листі ймовірних організаторів ранкових вибухів.

У зв’язку з вибухами в місті Макіївка особовий склад Східного територіального управління внутрішніх військ МВС України було приведено в готовність до виконання службово-бойових завдань. Про це заявив начальник групи з питань зв’язків із громадськістю Управління Східного територіального управління внутрішніх військ МВС України в Донецьку, Олексій Лихобабін. Він також повідомив, що 50 бійців внутрішніх військ вже прибули до Макіївки для несення служби та додав, що зараз на місці вибухів фахівці СБУ та МНС проводять слідчі дії, а бійці внутрішніх військ патрулюють район.

За повідомленням місцевих ЗМІ, вибухів після 17-00 в Макіівці не було. О призначеній терористами годині від приміщення Кіровського міськкому виїхали три інкасаторські авто у супроводі великої кількості автівок із бійцями. На думку журналістів, вони виїхали віддавати гроші терористам. Самі бійці цю інформацію відмовились коментувати.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG