Спеціальні потреби

Як українська громада у Пенсільванії відзначала День Незалежності


Відзначати День Незалежності України на оселі «Тризуб» почали з першої річниці. Переповнені гордістю за свою Батьківщину, місцеві українці прагнуть не лише відсвяткувати, для них фестиваль це також можливість поділитися своєю культурою з американцями, розповідає заступник президента спортивного осередку «Тризуб» Евген Луців:

«Я показую своє фольклорне мистецтво на цьому фестивалі. Цілий американський світ на нас дивиться. Показую хто ми, показую свою мову, музику, танці».

Український спортивний осередок «Тризуб» створили українські іммігранти у 1950-му році. У 60-их роках минулого сторіччя створена тут футбольна команда «Ukrainian Nationals» шість разів ставала чемпіоном американської професійної футбольної ліги та чотири рази перемагала у відкритому кубку США. Із занепадом професійного футболу у Сполучених Штатах, тризубівці зайнялись розвитком дитячо-юнацького спорту. Молодіжні футбольні команди товариства постійно перемагають на змаганнях різного рівня. Осередок також організовує великі турніри у своїй оселі, землю під яку у передмісті Філадельфії придбали наприкінці 70-их років. Як розповідає президент «Тризуба» Ярослав Козак, члени осередку власними руками перетворили 15 гектарів фермерської землі на футбольно-спортивний центр:

«Це все базується на добровільній роботі. Ми збирали фонди з людей, які живуть у Філадельфії та її околицях, інакше не можна було б дати ради. І люди зрозуміли цю фінансову потребу і пожертвували кошти, щоб ми могли купити землю і почати розбудову».

«Тризубівка» швидко стала одним з центрів громадського життя українців Філадельфії та її передмістя. День Незалежності тут відзначають з особливими почуттями. До громади належить чимало людей, які свого часу брали безпосередню участь у національно визвольній боротьбі. Серед інших Богдан Тодорів, колишній член УПА:

«Щоб там на Україні не діялося, не так як би ми хотіли, але дух існує. І це дуже важливо. Якщо дух існує в суспільстві, то перемога буде за нами».

Частий гість на цьому фестивалі, гордість української громади Філадельфії – танцювальний ансамбль «Волошки». Ось уже майже 40 років цей колектив популяризує українську культуру у Сполучених Штатах.

«Наші концерти на 90% відбуваються перед американською публікою. Американці стараються і хочуть зрозуміти це мистецтво і характер українців через наші танці», – розповідає художній керівник ансамблю Тарас Левицький.

Прибутки від проведення фестивалю на честь Дня Незалежності України на «Тризубівці», йдуть на потреби спортивного осередку та культурні програми української громади Філадельфії.

  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG