Спеціальні потреби

Український конгресовий комітет Америки відзначив своє 70-ліття


Український конгресовий комітет Америки, найбільша організація, що представляє інтереси українців у Сполучених Штатах, відсвяткувала свій 70-ий ювілей. УККА було створено у 1940-му році для того, щоб піднімати обізнаність у США про Україну, викривати злочини радянського режиму і допомагати новоприбулим емігрантам з України влаштовувати життя. Зараз УККА перетворився на потужного лобіста інтересів України в уряді Сполучених Штатів і спрямовує свої зусилля на підтримку демократичного розвитку України. Святкування ювілею УККА відбулося у приміщенні американського Конгресу.

Активістам УККА добре знайомі коридори та кабінети Конгресу. Протягом 70-ти років вони провели тут багато часу, розповідаючи конгресменам та сенаторам про Україну та лобіюючи інтереси українців у США. У річницю створення УККА прийшов час конгресменів шикуватися у чергу, щоб висловити свої привітання. Одним із перших виступив Деніс Кусініч:

«Це честь представляти у Конгресі цю громаду. Через серце і душу українських людей. І мені особливо приємно зачитати зараз спеціальний лист відзнаки на адресу УККА від Палати представників».

Конгресмени Деніс Кусініч і Марсі Каптур з Огайо, Моріс Гінчі з Нью-Йорка, Джим Ґерлек і Елисон Шварц з Пенсильванії та інші мають особливий інтерес до України: серед їхніх виборців є численна українська громада, а чимало з них, як наприклад Моріс Гінчі, і самі мають українське коріння:

«Батьки моєї матері походять з України, тому я маю сильні почуття до України все моє життя».

Конгресмен Моріс Гінчі вважає, що Україна заслуговує на більшу увагу з боку Американської влади:

«Я думаю, що цілий ряд попередніх адміністрацій не приділяв достатньо уваги питанням України. Теперішній уряд час від часу звертає увагу на Україну, але це має відбуватися частіше. Я буду робити все, щоб посилити наші відносини, зробити їх більш дружніми, більш безпечними і більш ефективними для обох сторін».

Конгресвумен Елисон Шварц, яка є членом Українського кокусу у Конгресі, запевнила, що в американському уряді є достатньо прихильників України, які дбають, щоб демократія в цій країні розвивалася:

«Я хочу додати, що зараз непростий час для України. Росія кидає певні виклики. За таких умов стає все важче залишатися незалежною і вільною демократією, якою Україна є і, ми сподіваємося, буде у майбутньому. І я хочу продовжувати працювати з українською громадою у моєму окрузі і у США загалом. А також робити все, щоб Україна була сильною економічно і політично та залишалася надійним партнером і другом Сполучених Штатів Америки».

Втім, колишній президент УККА Аскольд Лозинський вважає, що американська влада дещо не розуміє небезпеки, у якій опинилася українська демократія:

«Хоч я і демократ за партійною приналежністю, але, на мою думку, це хоч і інтелектуально розвинена, але політично зовсім незріла адміністрація. Вона може розуміє проблеми внутрішні, американські, соціальні, але світ для неї завжди закінчувався на Атлантичному океані. Я думаю, що вони добрі люди, але їх треба переконувати і доказувати їм».

З ним погоджується теперішній президент УККА – Тамара Олексій, перша жінка, яка стала на чолі цієї впливової організації:

«Ви знаєте, на жаль у нас дуже багато завдань. Очевидно ми вболіваємо, щоб Україна залишалася дійсно сильною європейською демократичною державою. Ми створюємо нові контакти з членами Конгресу тут».

Перший посол США в Україні Роман Попадюк переконаний, що американська влада чує голос своїх виборців з українським корінням. Він впевнений у тому, що Україна міцно стоїть на шляху незалежності та демократії:

«Я не думаю, що українська незалежність в небезпеці. Варто хоча б подивитися на те, що відбувалося протягом останніх 18 – 20 років. Україна мала кілька президентських виборів, дехто критично до них ставиться, дехто ні. Але вони відбулися. Демократія – це процес. Ми не завжди можемо погоджуватися з цим процесом, але той факт, що сам процес відбувається, є великим плюсом для українського народу».

Гарного майбутнього Україні бажали усі, хто зібрався у середу на капітолійській гірці, щоб привітати Український конгресовий комітет Америки з 70-літтям.

  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

XS
SM
MD
LG