Спеціальні потреби

Британія зберігає лідерство у Європі за кількістю щеплень від коронавірусу


Щеплення від COVID-19 у центрі вакцинації обладнаному у будівлі торговельних виставок у Берліні в Німеччині 18 січня 2021 р.
Щеплення від COVID-19 у центрі вакцинації обладнаному у будівлі торговельних виставок у Берліні в Німеччині 18 січня 2021 р.

Велика Британія веде перед у Європі за кількістю введених доз вакцин від коронавірусу у порівнянні з іншими країнами континенту, в той час як уряд у Лондоні оголосив початок наступного етапу імунізації, коли щеплення пропонуватимуть ширшим колам населення.

Британська служба охорони здоров’я заявляє, що в середньому робить приблизно 140 щеплень на хвилину, в той час як країна намагається, щоб імунізація обігнала теперішню високу хвилю нових заражень коронавірусом.

Світовим лідером за кількістю щеплень є Ізраїль, де вакцинацією охоплено вже понад чверть населення, повідомляє інформаційний вебсайт Our World in Data, який публікує офіційні дані про COVID-19 в різних країнах.

У Британії згідно з офіційними даними станом на 18 січня першу дозу вакцини отримали майже 4 мільйони британців - переважно медичні працівники, особи віком понад 80 років, а також мешканці та персонал у будинках людей похилого віку.

Європейські країни відповідно до кількості щеплень на 100 осіб населення. Дані 18 січня 2021 р. OurWorldInData.org/coronavirus
Європейські країни відповідно до кількості щеплень на 100 осіб населення. Дані 18 січня 2021 р. OurWorldInData.org/coronavirus

18 січня також оголошено, що в Англії запрошення на щеплення отримають ще 5 мільйонів громадян 70-річного віку і старших, а також люди з хронічними проблемами здоров’я.

Британський уряд сподівається, що більшість визначених цільових груп будуть вакциновані до травня, а до вересня імунізацією буде охоплене усе доросле населення країни.

Для пришвидшення щеплень створені центри масової вакцинації, для яких використовують зокрема спортивні будівлі і навіть собор.

Інші країни Європи розпочали щеплення від коронавірусу на майже три тижні пізніше, але Велику Британію зараз майже наздоганяє Данія, а вслід за нею йдуть Мальта, Словенія, Італія та інші.

Зокрема у Франції повільний початок щеплень пояснюють зокрема жорсткішими правилами стосовно отримання згоди на ін'єкцію.

Низка країн Європи минулого тижня висловила стурбованість затримками у постачанні вакцини однієї з фармацевтичних компаній - Pfizer.

Представники ЄС раніше оголосили про контракти з понад півдесятком компаній, які мають гарантувати країнам Євросоюзу понад два мільярди доз різних вакцин від коронавірусу.

Дивіться також: На Мангеттені відкрили центр масової вакцинації. Відео

На Мангеттені відкрили центр масової вакцинації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG