Спеціальні потреби

Віталій Кличко – нова надія українських виборців


У неділю українці обиратимуть повний склад Верховної ради. Під час цієї виборчої кампанії зміцніла свої позиції нова політична сила, партія УДАР Віталія Кличка.

«Ми боремося за правду. Ми боремося за ідеї, а наші опоненти за гроші. Я переконаний, що ми можемо побудувати нормальну державу. Поляки, чехи, угорці та грузини змогли. Ми, українці, і ми теж можемо», – заявив Віталій Кличко напередодні виборів в інтерв’ю Голосу Америки.

За прогнозами політологів, партія Кличка УДАР комфортно проходить у парламент. В опитуваннях громадської думки його політична сила піднялась на друге місце, посунувши Об’єднану опозицію, лідер якої Юлія Тимошенко продовжує перебувати за ґратами.

Хоча рейтинг президента України Віктора Януковича впав до 13 відсотків, його Партія регіонів, за прогнозами аналітиків, проходить у парламент, де, як очікується, сформує більшість з комуністами.

Як пояснює політолог Олексій Гарань, не зважаючи на спад популярності, Партія регіонів потрапить до Верховної ради завдяки адміністративному ресурсу. Регіонали застосовують усі можливі засоби тиску, каже він.

«Це й придушення свободи слова. Це й тиск на незалежний телеканал, тиск на опозицію. Хабарництво. Це й застосування адміністративного ресурсу, тобто безпосереднє втручання у виборчу кампанію».
Ми боремося за правду. Ми боремося за ідеї, а наші опоненти за гроші. Я переконаний, що ми можемо побудувати нормальну державу. Поляки, чехи, угорці та грузини змогли. Ми, українці, і ми теж можемо.
Віталій Кличко

Однак, адміністративний тиск та інші засоби не подіяли на студента В’ячеслава, який голосуватиме за опозицію.

«Я не люблю Януковича та його партію, і мені не подобається політична ситуація в моїй країні. Я сподіваюсь, що у майбутньому вона покращиться», – каже В’ячеслав.

Щоправда, далеко не всі вірять у майбутнє. Чимало українців, таких як адміністратор Юля з Києва, розчаровані в політиці і не вірять, що вибори щось змінять.

«Я не думаю, що цього року усі підуть на вибори, оскільки люди розчаровані після минулих виборів», ділиться своєю думкою Юлія.

Однак, після багатьох розчарувань у попередніх лідерах, чимало українців схоже нарешті побачили нового провідника, і покладають надії на Віталія Кличка. Чимало його прихильників глибоко у душі сподіваються, що можливо йому вдасться розвіяти вже сталий стереотип, що, прийшовши до влади, українські політики забувають про обіцяне під час виборчої кампанії.
XS
SM
MD
LG