Спеціальні потреби

Українські дороги викликають почуття ненависті


«Я ненавиджу Укравтодор» – таку назву отримала група у Facebook, до якої за тиждень приєдналося понад 3 тисячі користувачів. Українські водії свідчать, що за останній час стан доріг дуже погіршився, тому вони готові відстоювати своє право на відремонтоване покриття на вулиці.

Перша акція протесту зібрала небагатьох невдоволених – 30-40 осіб. До дверей «Укравтодору» активісти принесли пошкоджені шини, поламані бампери, щоб показати «наслідки» поїздок українськими дорогами. Разом з тим, вони зібрали підписи під колективним зверненням, яке було передано до «Укравтодору», Київської міської держадміністрації, ДАЇ та «Київавтодору».

У зверненні учасники акції закликали відремонтувати пошкоджені дороги, оприлюднити графіки виконання дорожніх робіт, а також договорів, укладених з іншими підприємствами. Якщо ж вимоги не будуть виконані, то активісти обіцяють притягнути посадових осіб до відповідальності та забезпечити масові позови до суду від постраждалих на розбитих дорогах громадян.

«Країна у повному транспортному колапсі: «хюндаї» замерзають, авіакомпанії банкрутують, не літають, а тепер ми вже не можемо й їздити. Ми знаходимося у внутрішній ізоляції», – зазначає в інтерв’ю Голосу Америки журналіст, автор групи у Facebook «Я ненавиджу Укравтодор» Андрій Черніков.

За його словами, цього року дороги в Україні просто зникли, хоча й напередодні проводилося Євро-2012. «У мене, як у водія, є багато запитань, чим вони (чиновники, «Укравтодор») займаються», – говорить Андрій Черніков, пояснюючи, чому створив таку групу.

Хоча й перша акція протесту не була масовою, Андрій Черніков зазначає, що декілька громадських організацій та активістів готують у різних регіонах подібні акції. Група у Facebook поки що залишається майданчиком для невдоволених, де водії розміщують фотографії, відео українського бездоріжжя, або пропонують, що з ним робити.

Одна з учасниць протесту та групи в Facebook Ірина прийшла до «Укравтодору», бо вважає такі дороги «приниженням людської гідності».

«Я вважаю, що це неприйнятно їздити по таких дорогах. Я їжджу щодня додому, і бачу принаймні три машини, які міняють колеса. Це просто приниження людської гідності, проти цього потрібно виступати. Ми платимо податки, з кожного літра бензину якась частина йде на утримання доріг, а вони просто жахливі, такого ніколи не було», – каже Ірина в коментарі Голосу Америки. На її думку, проблема поганих доріг стосується не тільки власників автомобілів, але й усіх інших. «Якщо немає власного авто, то є автобуси, тролейбуси, швидка допомога, врешті-решт, яка не може проїхати», – каже вона.

Про те, що українці ненавидять «Укравтодор» та українські дороги дізнався прем’єр-міністр Микола Азаров. На своїй власній сторінці в Facebook він зазначив, що «ненависть завжди руйнує». Але прем’єр порадив учасникам групи повідомляти про проблемні місця дорожникам, надсилати знімки. За словами Азарова, якісна робота дорожників залежить від наявних фінансових ресурсів, створення матеріально-технічної бази для будування доріг, узгодженої роботи дорожників та місцевої влади, але аж ніяк не «від любові, і від ненависті».
«Я вважаю, що це неприйнятно їздити по таких дорогах. Я їжджу щодня додому, і бачу принаймні три машини, які міняють колеса. Це просто приниження людської гідності, проти цього потрібно виступати. Ми платимо податки, з кожного літра бензину якась частина йде на утримання доріг, а вони просто жахливі, такого ніколи не було».
Ірина

«Але я вітаю будь-яку форму активності, особливо, коли її висновками є будь-який позитивний результат», – написав Микола Азаров.

Що стосується Євро-2012, то український прем’єр-міністр заперечив, що до чемпіонату усі дороги в Україні були готові, і що хтось це взагалі планував. «В Україні всього 170 тисяч кілометрів доріг, з них 70 тисяч магістральних, а до Євро ми встигли доробити всього близько 5 тисяч кілометрів. Тому, зрозуміло, ніхто й ніколи не міг говорити, що ми підготували до Євро всі дороги», – прокоментував прем’єр.

Скільки влада встигла підготувати доріг до Євро, водіїв не цікавить. Врешті-решт, Євро закінчилося, а бездоріжжя лишилося. Чиновники заспокоюють – все буде відремонтовано.

У понеділок міністр інфраструктури України Володимир Козак заявив: «Дорожники у найближчі роки працюватимуть над підвищенням якості стану автошляхів на підходах Києва – заплановані роботи на 7 ділянках доріг загальною протяжність 378 кілометрів і 6 смугами руху». Також міністр пообіцяв, що будуватиметься дорога Львів-Краковець, дорога від кордону з Росією до автодороги Київ – Харків – Довжанський. Правда, Володимир Козак нічого не сказав про ремонтування вже існуючих доріг.

Щоб влада за обіцянками не забувала про тих, кому ремонт таки потрібний, водії збираються в середу на ще одну акцію – «Україні – якісні дороги» чи «Скільки можна красти?» Організатори таких протестів сподіваються, що це тільки початок.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG