Спеціальні потреби

Протести переміщаються "під вікна" Януковича


Українці підступаються до Межигір'я
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Українці підступаються до Межигір'я

В Україні тиждень розпочався сутичками міліції з протестувальниками біля резиденції президента Януковича. Активісти громадських організацій вимагали звільнення колег, арештованих минулого тижня за проведення несанкціонованого мітингу. Влада традиційно заборонила мирне зібрання. Експерти і правозахисники вказують на необхідність вдосконалення правила масових заходів, оскільки нині чиновники мають багато можливостей обмежувати право громадян проводити мітинги.

Десятки людей протестували біля резиденції президента Януковича в Межигір’ї. Учасники скандували антипрезидентські гасла і вимагали звільнити членів організації «Демократичний альянс», арештованих минулого тижня за проведення несанкціонованої акції. В ході сутичок із правоохоронцями затримано одного із учасників, активіста «Демократичного альянсу» Олександра Кашпара. Його відпустили лише після втручання народного депутата. Він каже, що не порушував громадського порядку:

«Я був скраю. Беркутівцям хтось дав команду, щоб хапали хлопця з рюкзаком. І мене почали тягнути до автобуса».

Влада традиційно заборонила зібрання біля резиденції глави держави, пояснивши це незручностями для мешканців навколишніх будинків.

Говорить Родіон Старенький, селищний голова Нових Петрівців:

Я вам зізнаюся, як народний депутат: це мабуть найпрекрасніша зустріч із виборцями, яка в мене колись була. Якщо ви захочете повторити, звертайтеся, бо я вважаю, що право на мирні збори, право на протест – священні.
Леся Оробець
«Як бачимо, ця зустріч переросла у мітинг. Шумний мітинг».

Народний депутат Леся Оробець обурена, що чиновники перешкоджають громадянам висловлювати свою позицію на мітингах. Їх проведення забороняють суди, а на організаторів накладають штрафи і арештовують. Людей залякують, каже вона:

«Я вам зізнаюся, як народний депутат: це мабуть найпрекрасніша зустріч із виборцями, яка в мене колись була. Якщо ви захочете повторити, звертайтеся, бо я вважаю, що право на мирні збори, право на протест – священні.

Правозахисні організації вказують, що влада все частіше вдається до обмеження права громадян на мирні зібрання. Минулого тижня суд заборонив опозиції проводити мітинги в Харкові і перешкоджав акції в Полтаві. Експерти закликають законодавчо врегулювати суперечливі питання проведення масових протестів. Провладні політики підготували законопроект, проте громадські активісти вказують, що він дає чиновникам багато інструменів для заборони мирних зібрань.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG