Спеціальні потреби

Опозиція наполягає на позачерговій сесії


Київ – Опозиція все ще сподівається на проведення позачергової сесії парламенту, на якій би можна було ухвалити низку євроінтеграційних законів. Натомість у Партії регіонів таку можливість категорично відкидають. Кажуть: все можна було зробити вчасно, якби опозиціонери не блокували роботу Верховної Ради. Попри це експерти сподіваються, що необхідні законодавчі зміни депутати таки ухвалять, а також радять чекати сюрпризів напередодні саміту у Вільнюсі. Зокрема – з боку Москви.

Опозиція все ще чекає відповіді від Партії регіонів щодо можливості проведення позачергової сесії. За словами лідера фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка, якщо регіонали погодяться, опозиціонери у будь-який момент прийдуть до парламенту і підтримають низку законопроектів, зокрема, щодо прокуратури та виборчого законодавства – а також внесуть зміни до законів про державні закупівлі та судоустрій.

Усі ці документи необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС. Відтак без них, за прогнозами Яценюка, Україна може втратити шанс на вільнюському саміті – а, можливо, і назавжди – ухвалити угоду про асоціацію з ЄС.

«Декілька разів я звертався до керівника фракції Партії регіонів, щоб скликати позачергове засідання парламенту і прийняти ті законопроекти, які український уряд не спромігся внести, але їх підготувала українська опозиція. На превеликий жаль, ми не отримали підтримки з цього приводу від Партії регіонів. А без них не буде відповідної кількості голосів для результативного голосування у стінах Верховної Ради», – заявляє Яценюк.

Опозиція півроку валяла дурня – Колесніченко

Натомість у Партії регіонів проти проведення позачергової сесії. Про це у коментарі Радіо Свобода зазначив Вадим Колесніченко. За його словами, регіонали повернуться до парламенту за планом – у вересні.

«Це треба було блокувати півроку роботу парламенту, валяти дурня, щоб тепер під час відпустки оголошувати якісь позачергові сесії? Ми на ці дурниці і провокації реагувати не збираємось. Маніпулювати більшістю меншість не буде. Ми не пожежна команда, щоб обслуговувати амбіції політичних невдах, яких не цікавить ні європейський, ні будь-який інший вектор розвитку України», – говорить депутат.

Окрім того Вадим Колесніченко наголошує, що регіоналам для ухвалення законів меншість не потрібна, а самі регіонали як виконували усі необхідні умови для асоціації з ЄС, так і будуть виконувати.

Тимошенко можуть випустити напередодні саміту – Гарань

Попри розходження інтересів та обмеження у часі необхідні закони парламентарі ухвалити все ж таки можуть. Про це у коментарі Радіо Свобода зазначив політолог Олексій Гарань. Окрім того експерт не виключає, що напередодні саміту у Вільнюсі будуть «сюрпризи».

«Влада може кардинально змінити атмосферу навколо цього саміту, випустивши Юлію Тимошенко або відправивши її на лікування. Це кардинально змінить психологічну атмосферу у настроях провідних європейських політиків. Можливо, навіть влада цілком свідомо розраховує щось не виконати, а випустити Тимошенко, через що ці речі, які реально можуть створити нові правові механізми у країні, так і залишаться невиконаними», – говорить експерт.

Несподіванок напередодні саміту, на думку Гараня, слід чекати і з боку Кремля, який буде робити все можливе, щоб скористатися помилками української влади, і налаштувати європейську громадськість та політиків проти підписання Угоди про асоціацію з Україною.

Між тим, згідно із звітом експертного моніторингу «Асоціація з ЄС: як Україна виконує умови підписання угоди», оприлюдненого у середині червня, Україна не досягла відчутного прогресу в жодному із 11 критеріїв ЄС. Відтак, якщо до вересня ситуація не зміниться, то угоду про асоціацію з ЄС в цьому році Україна не підпише, наголошують автори моніторингу.


Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG